Skvělé biatlonistky vyhrály v Oberhofu štafetu!

7. 1. 2015 15:33
České kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková vyhrálo v Oberhofu štafetu Světového poháru.
Vítězná česká štafeta po závodě v Oberhofu
Vítězná česká štafeta po závodě v Oberhofu | Foto: ČTK

Oberhof - České kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková vyhrálo v Oberhofu štafetu Světového poháru. Češky zvítězily s náskokem 8,9 vteřiny před Francií, třetí skončily Bělorusky.

"Všechny holky to zvládly skvěle. Až na Verču Vítkovou na poslední položce to všechny odstřílely do šesti ran. Takže velká spokojenost a nadšení," hodnotil závod v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Naštěstí se nepotvrdily obavy z tradičně špatného počasí nad areálem v Oberhofu a závodnice měly skvělé podmínky. České biatlonistky byly v kontaktu s medailovým pořadím od samého začátku.

Puskarčíková zastřílela první položku čistě a usadila se ve vedoucí skupince. Podruhé dobíjela jednou, ale na první předávku dojela šestá se ztrátou necelých dvanácti vteřin.

Soukalová ovšem předvedla skvělé běžecké dovednosti a svou první střelbu přijížděla první. Střelnice k ní ovšem nebyla úplně milosrdná. Samotnou práci se zbraní zvládla skvěle, poprvé chybovala jednou, podruhé nemusela dobíjet vůbec. Jenže při prvním odjezdu málem zapomněla hůlku, a při tom druhém ji při kolizi s Francouzkou dokonce zlomila.

Vítková v závěru dvakrát dobíjela

Naštěstí se podařilo výstroj rychle doplnit a na předávku přijela třetí. Landová pak běžecky trochu ztrácela, ale pomohla si na střelnici. V součtu dvou položek také minula jen jednou a finišmenku Vítkovou vyslala ze druhého místa.

Ta se okamžitě dostala do čela a dobře si počínala i s terči. Největší souboj sváděla s Francouzkou Bescondovou. Na první položce udělala česká biatlonistka jednu chybu, na druhé dokonce dvě, ale její soupeřka také, takže ze střelnice odjížděly v téměř stejném čase.

Drama v cílové rovince se však nakonec nekonalo. Vítková ujela Francouzce o devět vteřin a přivezla do cíle suverénní zlato.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) 1:16:56,0 (0 trestných okruhů + 7 dobíjení), 2. Francie (Bollietová, Dorinová-Habertová, Braisazová, Bescondová) -8,9 (0+8), 3. Bělorusko (Skorinová, Dubaresevová, Pisarevová, Domračevová) -1:06,8 (1+8), 4. Norsko -1:12,7 (1+10), 5. Itálie -1:13,7 (0+8), 6. Ukrajina -1:19,0 (0+6).