Biatlonové mistrovství světa bylo na ČT nejsledovanější v historii

20. 2. 2017 12:30
Jednotlivé závody v rakouském Hochfilzenu přitáhly k obrazovkám průměrně 852.000 diváků, čímž se stal šampionát nejsledovanějším v historii.
MS 2017, štafeta M: Ondřej Moravec
MS 2017, štafeta M: Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha - Biatlonové mistrovství světa si letos na obrazovkách České televize nenechalo ujít 3,37 milionu diváků, což je o půl milionu víc než loni. Jednotlivé závody v rakouském Hochfilzenu přitáhly k obrazovkám průměrně 852.000 diváků, čímž se stal šampionát nejsledovanějším v historii.

Diváky přilákal zejména závěrečný závod žen s hromadným startem, ve kterém Gabriele Koukalové o jednu pozici unikla medaile. Sledovalo jej 1,1 milionu diváků. Česká televize to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Nedělní závod žen s hromadným startem na 12,5 kilometru se v historii sledovanosti biatlonu zařadil na třetí příčku. Dosud nejúspěšnější byl přenos ženského sprintu na úvod olympijských her v Soči. Závod, který se českým biatlonistkám tehdy nevydařil, sledovalo 1,2 milionu diváků.

Z hlediska podílu na publiku se stal nejsledovanějším biatlonovým přenosem sprint žen, ve kterém si Koukalová doběhla pro zlato. Souboj o první individuální titul Koukalové sledovalo 44 procent diváků, kteří v tu chvíli byli u televizních obrazovek. Na webu České televize lidé nejvíce vyhledávali přenos vytrvalostního závodu žen, živě jej sledovalo 43.000 diváků.

Česká televize nabídla sportovním fanouškům přes 25 hodin vysílání a přímých přenosů.

Pro české biatlonisty bylo mistrovství světa nejúspěšnější v historii, čtyřmi cennými kovy vyrovnali rekordní bilanci z předloňského šampionátu v Kontiolahti. V medailovém pořadí skončili třetí; Koukalová získala kompletní sbírku, Ondřej Moravec přidal stříbro.

Nejsledovanější biatlonové přenosy v historii ČT sport:

Pořadí Událost Závod Datum Diváci (v milionech)
1. ZOH Soči 2014 Sprint žen na 7,5 km 9. února 2014 1,191
2. SP 2016/17 stíhací závod žen v Ruhpoldingu 15. ledna 2017 1,104
3. MS 2017 Rakousko závod s hromadným startem žen na 12,5 km 19. února 2017 1,091
4. SP 2016/2017 hromadný start žen v Oberhofu 8. ledna 2017 1,059
5. MS 2017 Rakousko stíhací závod žen na 10 km 12. února 2017 1,056
6. SP 2016/2017 hromadný start žen v Novém Městě 18. prosince 2016 1,045
7. ZOH Soči 2014 sprint mužů na 10 km 8. února 2014 1,028
8. MS 2017 Rakousko závod s hromadným startem mužů na 15 km 19. února 2017 1,010