reklama

Biatlonové MS mělo rekordní sledovanost, závody sledovalo v průměru 700 tisíc diváků

Francouzská vlna, český zmar. Projděte si nejlepší fotky biatlonového MS Prohlédněte si nejhezčích 50 fotografií ze světového šampionátu biatlonistů, který včera skončil v norském Oslu. Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Nejsledovanější v Oslu byl závěrečný závod žen s hromadným startem. Neúspěšný boj Soukalové a Veroniky Vítkové o medaile viděl takřka milion lidí

Praha - Mistrovství světa v Oslu bylo pro Českou televizi nejsledovanějším šampionátem v biatlonu v historii. Závody s vedoucí ženou Světového poháru Gabrielou Soukalovou a spol. přilákaly během jedenácti dnů k obrazovkám v průměru sedm set tisíc diváků.

Podle tiskové zprávy ČT medailové boje na Holmenkollenu vidělo v České televizi dvakrát více lidí než při domácím MS v Novém Městě na Moravě před třemi lety a například ve srovnání s MS v Anterselvě v roce 2007 bylo nyní diváků šestatřicetkrát více.

Nejsledovanější v Oslu byl závěrečný závod žen s hromadným startem. Neúspěšný boj Soukalové a Veroniky Vítkové o medaile viděl takřka milion lidí (983 tisíc), tedy přes 35,2 procenta televizních diváků. Stejný závod mužů si v neděli odpoledne pustilo 904 tisíc diváků.

Česká biatlonová reprezentace nezískala v Oslu žádnou medaili, nejlepším výsledkem byla tři čtvrtá místa. Loni na MS ve finském Kontiolahti Češi vybojovali čtyři medaile, tehdejší šampionát vidělo v ČT v průměru o 80.000 diváků méně.

reklama