Vítkové v Hochfilzenu uteklo zlato o 1,2 sekundy

FOTO Vítková si běžela pro zlato, nakonec chyběla sekunda
"Mrzí mě, že je tam ta jedna vteřina na první místo, ale je to pro mě nejlepší výsledek ve sprintu. Je to super začátek sezony, navíc to znamená skvělou výchozí pozici do nedělního stíhacího závodu," řekla Vítková Českému rozhlasu.
Tohle už je slečna, která jako jediná byla lepší než Vítková. Jmenuje se Selina Gasparinová a pochází ze Švýcarska. Na střelnici sice jednou minula, vše ale nahradila vynikajícím během.
A tady už vidíte tři nejrychlejší ženy pátečního závodu. Všechny se vešly do pouhých 2,1 sekund rozdílu. Třetí Irina Starychová totiž ztratila na Vítkovou jen sekundu.
Jilemničtí fanoušci dorazili do Hochfilzenu s velkými nadějemi, ale Vítková je možná svým výkonem zaskočila.
6. 12. 2013 15:07
Veronika Vítková skončila v prvním závodě světového poháru v Hochfilzenu na druhém místě, ke zlatu chybělo 1,2 sekundy.

Hochfilzen - Pouhá jedna sekunda a dvě desetiny chyběly Veronice Vítkové k tomu, aby v pátečním sprintu biatlonového světového poháru vybojovala své první vítězství v kariéře.

V závěrečné fázi sedm a půl kilometru dlouhého závodu ji ale předběhla Švýcarka Selina Gasparinová. Ta přitom po druhé střelbě na Vítkovou ztrácela téměř 23 sekund, ale cílem proběhla nakonec s nejlepším časem. Třetí místo získala Ruska Irina Starychová.

"Veronika si to pódium zasloužila, hrozně jí to přeju," radoval se po závodě v rozhovoru s Českou televizí trenér českých děvčat Jindřich Šikola.

Vítková se díky dnešnímu výkonu a svému vyrovnanému osobnímu maximu v celkovém pořadí letošní sezony světového poháru posunula už na jedenáctou příčku.

Soukalová zaváhala na stojce

Stále vedoucí žena světového poháru Gabriela Soukalová dnes dvakrát chybovala při střelbě ze stoje, a tak do cíle doběhla jako třiadvacátá.

"Gábina také měla perfektní závod, škoda těch dvou chyb ve stoje. Běžela ale výborně," komentoval výkon české šampionky Šikola.

Závod se povedl také české debutantce Evě Puskarčíkové, jež ve svém prvním závodě kariéry doběhla ve čtvrté desítce pořadí (38.) a připsala si první body. Stejně jako Soukalová s Vítkovou si tak v neděli zaběhne i stíhací závod.

Dobře dnešní sprint rozjela i Jitka Landová, ale po čisté položce vleže netrefila ani jeden terč vstoje a skončila 87. Barbora Tomešová doběhla na 91. místě.

Mužům se nedařilo

V pátek odpoledne se běžel také mužský spint na deset kilometrů, ale v něm se českým reprezentantům vůbec nedařilo.

Nejlépe dopadl třicátý Jaroslav Soukup, který jednou minul a nabral na vítězného Larse Bergera ztrátu sto sekund.

41. a 42. místo obsadili Vít Janov, respektive Michal Krmčář, kteří tedy na body nedosáhli. 49. doběhl Ondřej Moravec a 57. Tomáš Krupčík, který si stejně jako všichni předchozí jmenovaní zaběhne nedělní stíhačku.

Program SP v Hochfilzenu zítra pokračuje štafetami, ta ženská startuje už v 11:30 a živě ji budeme sledovat zde. Stíhací závody jsou na programu v neděli.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - sprint 7,5 km:

1. Gasparinová (Švýc.) 23:16,9 (1 tr. okruh), 2. Vítková (ČR) -1,2 (0), 3. Starychová (Rus.) -2,1 (0), 4. Bergerová (Nor.) -6,4 (2), 5. Džymová (Ukr.) -9,8 (1), 6. Solemdalová (Nor.) -14,2 (1), 7. Brunetová (Fr.) -16,6 (1), 8. Zajcevová (Rus.) -19,2 (1), 9. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -30,5 (2), 10. Pidhrušná (Ukr.) -33,1 (2), ...23. Soukalová -59,6 (2), 38. Puskarčíková -1:26,1 (2), 87. Landová -3:14,1 (5), 91. Tomešová (všechny ČR) -3:26,8 (2).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 25 závodů): 1. Soukalová 116 b., 2. Zajcevová 112, 3. Brunetová 110, 4. Bergerová 109, 5. Starychová 102, 6. Gasparinová 93, ...11. Vítková 84, 42. Tomešová 21, 60. Puskarčíková 3.

Muži - sprint (10 km):

1. Berger (Nor.) 25:02,0 (2 tr. okruhy), 2. M. Fourcade (Fr.) -13,6 (0), 3. Björndalen -15,3 (1), 4. Bö (oba Nor.) -17,0 (0), 5. Sumann (Rak.) -31,1 (0), 6. Pidručnyj (Ukr.) -31,3 (0), 7. Svendsen (Nor.) -39,7 (1), 8. Schempp (Něm.) -42,1 (1), 9. Semjonov (Ukr.) -47,7 (0), 10. Böhm (Něm.) -48,7 (0), ...30. Soukup -1:39,8 (1), 41. Jánov -2:00,5 (1), 42. Krčmář -2:00,8 (1), 49. Moravec -2:11,7 (3), 57. Krupčík (všichni ČR) -2:25,2 (1).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 174, 2. Eder (Rak.) 111, 3. Böhm 97, 4. Usťugov (Rus.) 90, 5. Svendsen 89, 6. Björndalen 87, ...27. Moravec 40, 42. Soukup 26, 64. Krupčík 3.