reklama

Blesk? Ne, šnek. Bolt zaběhl nejpomalejší stovku kariéry

Tahle stovka Boltovi nevyšla.
Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt z Jamajky při prvním letošním startu v závodě na 100 metrů zaběhl nejpomalejší čas v kariéře.

Rio de Janeiro - Šestinásobný olympijský vítěz Usain Bolt z Jamajky při prvním letošním startu v závodě na 100 metrů zaběhl nejpomalejší čas v kariéře. Na exhibici v Riu de Janeiro výkonem 10,12 sekundy i tak vyhrál.

Američan Ryan Bailey, stříbrný olympijský medailista ve štafetě, byl na druhém místě o 12 setin horší. Pomalejší Bolt na stovce ve finálových závodech nikdy nebyl.

"Celkově to byla bída. Jsem si jistý, že trenér z toho nebude mít radost. Pozitivní je, že jsem vyhrál," komentoval světový rekordman své nedělní vystoupení na dráze zbudované na dostihovém závodišti.

"Necítím se ve své kůži, ale je to tím, že jsem nezávodil. Bude to trvat, než se dostanu zpátky do nejlepší formy. Potřebuji víc závodů a bude to v pořádku," uvedl držitel historického maxima 9,58 sekund z roku 2009, který v loňském roce kvůli zdravotním potížím téměř nezávodil.

Další start by měl Bolt absolvovat na neoficiálním světovém šampionátu štafet na Bahamách na začátku května. Ženský závod na 100 metrů na exhibici v Riu vyhrála další jamajská hvězda Veronica Campbellová-Brownová za 11,04.

reklama