reklama

Boj o Klička: krotký Chisora proti Furymu s vizáží Bronsona

Chisora vs Fury Chisora vs Fury autor: Facebook: Frank Warren
V britské metropoli si to dnes večer rozdají Dereck Chisora a Tyson Fury o pozici ostrovní jedničky a oficiálního vyzývatele Vladimira Klička.

Praha – Tohle bude řež, na kterou fanoušci boxu jen tak nezapomenou! Alespoň to slibují sami boxeři a organizátoři. V britské metropoli si to dnes večer rozdají Dereck Chisora a Tyson Fury o pozici ostrovní jedničky a oficiálního vyzývatele Vladimira Klička!

Ve hře sice budou ještě tituly mistra Evropy a britského šampiona, ty ale obě strany berou tak nějak jako třešničku na dortu. „Nejdříve zničím Chisoru a poté i tu holku Klička,“ zopakoval v uplynulých týdnech několikrát šestadvacetiletý Fury. „Chci se mu pomstít a poté si splnit sen soubojem s Vladimirem,“ kontroval o čtyři roky starší Chisora, který před dvěma lety vyzval Vladimirova bratra Vitalije. Neúspěšně.

Chisoru změnilo otcovství

Od té doby ale proteklo Temží už hodně vody. Chisora zhubl, změnil své vystupování, celkově se zklidnil. Co za tím hledat? Důraznou promluvu do duše od manažera Franka Warrena, maminky a také utajovaný vztah. Z něj vzešla krásná dcerka Angelina, která se rodákovi ze Zimbabwe narodila pár týdnů před dnešním duelem.

„Není nic krásnějšího, než být otcem,“ prohlásil něžně Chisora, když svého potomka minulý týden představil na veřejnosti. Kdo tuto tiskovku viděl, nebo alespoň fotky z ní, těžko by na ni hledal bijce, který si svými průšvihy v ringu i mimo něj vysloužil přezdívku „Del Boy“.

Pozici toho zlého ochotně převzal jeho soupeř – 206 centimetrů vysoký obr z Manchesteru, který vyhrál první vzájemné měření sil zpřed tří let. Tehdy do něj šli oba coby talentovaní mladíci se shodnou bilancí 14-0.

„Zbil jsem ho jednou, zbiji ho podruhé. Nemusím nic měnit na přípravě. On sice vyzrál, to já ale také a ten výkonnostní rozdíl mezi námi je tam pořád. Víte, Chisora je boxer, na kterého se pět po konci kariéry zapomene. O mně se bude mluvit i za sto let se stejnou úctou, jako Herkulovi, Achillovi či Alexandru Velikém,“ zněla jedna z hlášek Fury v posledních dnech.

Furyho inspirace? Násilník Bronson

Ten už si za daleko ostřejší slova vysloužil od britské federace pokutu v přepočtu přes půl milionu korun a tak se rozhodl provokovat jinak. Do pátečního vážení si nechal narůst hustý plnovous, který ale nemá nic společného s blížící se zimou.

Fury tím chtěl vzdát hold jistému Charlesi Bronsonovi, nejznámějšímu to britskému vězni. Ten sice nikdy nikoho nezabil, posledních čtyřicet let ale až na výjimky strávil za mřížemi, kde rozsévá takovou hrůzu, že už prostřídal na sto věznic. „Jeho příběh mě fascinuje, vyměnili jsme si několik dopisů, rád bych ho navštívil,“ šokoval Fury ostrovní novináře.

Je otázkou, zda ví, do čeho jde. Bronson se totiž během svého krátkého pobytu na svobodě věnoval pouličním boxerským zápasům a kosil své protivníky stejně nemilosrdně, jako spoluvězně či bachaře. Dle expertů se pyšní extrémní fyzickou kondicí a potlačovanou touhou po slávě. Setkání s výřečným a sebestředným Furym by tak mohlo nabídnout hodně třaskavé okamžiky.

Fury si věří s plnovousem i bez něj

Ještě před tím se ale hodlá tenhle rozhodně talentovaný boxer, který za poslední dva roky předvedl pod vedením strýčka Petera obrovský výkonnostní vzestup, vypořádat s Chisorou. Zatímco před třemi lety vstupoval do vzájemné bitvy coby outsider, nyní bude favoritem.

Ať už s plnovousem, nebo bez něj. Britská federace (stejně jako většina dalších ve světě) totiž zakazuje během zápasu takto zakrytou bradu. „Klidně si ty vousy oholím. Klidně se oholím i v rozkroku. Třeba dostanu nabídku od Gillette. A když ne, zvládnu to na slabinách i s voskem, nemám problém,“ pobavil Fury na závěr.

Vydrží mu úsměv i po zápase? To zjistíme něco málo po dnešní půlnoci…

reklama