reklama

"Bojujte doma a uspokojte manžela." Obvinění ze sexismu čelí i slavný Nurmagomedov

Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem autor: ČTK
Ještě neutichla aféra s twerkem z předávání Zlatých míčů a svět sportu zasáhlo další obvinění ze sexismu. Míří na slavného bojovníka Chabíba Nurmagomedova.

Ruský bojovník, který se proslavil především říjnovým vítězstvím v MMA nad Irem Connorem McGregorem a následnou rvačkou s jeho týmem, byl obviněn ze sexismu po besedě s fanoušky při své návštěvě Saúdské Arábie.

Při diskuzi dostal od dívky v publiku dotaz, co by jí poradil, když se také chce stát zápasnicí MMA. "Pro ženy mám velmi dobrou radu. Buďte bojovnicí uvnitř svého domu," prohlásil Nurmagomedov a vzápětí přidal: "A ještě jedna dobrá rada: vždycky uspokojte svého manžela."

Nurmagomedovovy rady ženským zápasnicím:

Na sociálních sítích to pak schytal z mnoha stran. "Tohle je trapný. Upřímně. A zástup kreténů se směje. Šampion UFC, dámy a pánové," napsal na Twitter jeden z uživatelů.

Do diskuze se zapojila i Randa Markosová, známá kanadská zápasnice nejprestižnější organizace UFC. "Narodila jsem se v Iráku a vyrostla jsem v téhle mentalitě. Nebylo snadné dostat se tam, kde teď jsem. Doufám, že ženy, které se na to dívají, vědí, že tohle není správné," prohlásila třiatřicetiletá bojovnice. "Nenechte se nikým odradit od toho, abyste byla tím, kým chcete být," apelovala.

Nurmagomedov, jenž je muslimského vyznání a žije v Dagestánu, se po vítězství nad McGergorem těší v Rusku nesmírné popularitě, přijal ho i prezident Vladimir Putin. V UFC je stále neporažen a nyní vyjednává o souboji s boxerem Floydem Mayweatherem, nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Ve hře je i odveta MMA s McGregorem. V obou případech by šlo o extrémní kasovní trhák.

reklama