reklama

Bolt přistál v Ostravě. Ocenil Čecha a chtěl play-station

Usain Bolt na Zlaté tretře v roce 2011. Usain Bolt na Zlaté tretře v roce 2011. autor: Reuters
Největší hvězda Zlaté tretry poběží v pátek závod na 100 metrů

Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Pětadvacetiletý trojnásobný olympijský vítěz a držitel tří světových rekordů dorazil na severní Moravu v doprovodu svého manažera Rickyho Simmse a pomocného trenéra z Mnichova. Tam Bolt trénoval a v sobotu také sledoval finálový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Bayernem a Chelsea.

Bolt fandil v Lize mistrů Bayernu

"Fandil jsem Bayernu, protože můj doktor pro Bayern pracuje. Byl to dobrý zápas, bohužel můj tým nevyužil šance a prohrál," řekl s nezbytným úsměvem jamajský showman novinářům na letišti v Mošnově. Jako suvenýr si z bavorské metropole přivezl finálový míč z Ligy mistrů.

Bolt ocenil výkon českého gólmana Petra Čecha. "On je dobrý každý rok, v tom utkání dominoval. Patří k nejlepším gólmanům Premier League. Ve finále odvedl skvělou práci, protože Bayern měl řadu šancí a právě Čech držel Chelsea ve hře. Má na tom výsledku velkou zásluhu," řekl Bolt.

Byl by spokojený s časem kolem 9,70

Na vítkovickém stadionu v pátek absolvuje svůj první evropský start v olympijské sezoně. Pod otevřeným nebem letos běžel jen v Kingstonu, stovku tam zvládl za 9,82 sekundy a vévodí světovým tabulkám.

"Sezonu jsem zahájil velice dobře. Ale určitě bych se rád pokusil běžet rychleji než v prvním závodě sezony. S časem kolem 9,70 bych byl spokojený. Je tu rychlá dráha a pokud bude počasí aspoň takové jako dneska, mohl by to být rychlý závod," řekl Bolt, jehož Ostrava uvítala takřka třicetistupňovým vedrem.

Čtyři dny v Ostravě vyplní především tréninkem, na nějž v olympijském roce klade zvláštní důraz. Podle sportovního manažera Zlaté tretry Alfonse Jucka letos Bolt doprovodný program okleštil na minimum a věnuje se hlavně přípravě. "To, že se nám ho sem podařilo dostat, je o to cennější," podotkl Juck.

Bolt: Pokaždé si to tady užívám

Přesto si Bolt ve svém týdenním plánu udělal čas a ve čtvrtek přijde pozdravit nejmenší sportovce na tradiční Čokoládovou tretru. "Mítink mi vyhovuje. Pokaždé si to tady užívám a můj trenér to ví. Mám tady perfektní pohodlí. Takže pocity po příletu do Ostravy jsou jako vždycky opravdu velmi příjemné. Těším se," prohlásil Bolt, který bude na vítkovickém tartanu startovat už pošesté.

Vyjma adekvátního startovného podle Jucka neměla největší atletická hvězda žádné zvláštní nároky. "Klasika jako play-station III, v hotelu bude samozřejmě platit zvláštní bezpečnostní režim. Ale žádné výstřednosti," doplnil Juck.

reklama