Bolt znovu řádil. Milionový jackpot bere Jelimová

roj
5. 9. 2008 21:56
Bolt vyhrál stovku časem 9,77
Keňanka Pamela Jelimová vyhrála na trati 800m ve Zlaté lize i v Bruselu a doběhla si pro milionový jackpot. | Foto: Reuters

Brusel - Keňská běžkyně Pamela Jelimová se raduje ze zisku jackpotu z letočního ročníku atletické Zlaté ligy v hodnotě milionu dolarů.

Osmnáctiletá půlkařka i v závěrečném šestém podniku seriálu v Bruselu vyhrála svůj závod na osm set metrů. Její konkurentka v boji o milionovou odměnu výškařka Blanka Vlašičová na šesté vítězství za sebou nedosáhla.

Jelimová sice znovu nepřekonala světový rekord Jarmily Kratochvílové, ale pro vítězství si doběhla ve výborném čase 1:55,16.

To z Vlašičové zdaleka nevyzařovala suverenita na jakou byli její fanoušci z celé sezony zvyklí. Po porážce na olympiádě ji tentokrát tentokrát odsunulo na druhé místo větší množství nezdařených pokusů.

Lepší zápis měla vítězná Němka Ariane Friedrichová, která nezdolala laťku napoprvé až na dvou metrech. Dva metry skočila i olympijská vítězka Tia Hellebautová z Belgie, která na domácí půdě skončila třetí.

Bolt má "jen" rekord mítinku

Obě hlavní závodnice na Memoriálu Ivo van Dammeho ale zastínil hvězdně obsazený běh mužů na 100m, který vyhrál čerstvý olympijský vítěz a olympijský rekordman Usain Bolt z Jamajky.

Tentokrát to nebylo ve světovém rekordu, ale fenomenální sprinter překonal skvělým časem 9,77 alespoň rekord mítinku.

Bolt opět špatně odstartoval, ale v posledních deseti metrech porazil svého krajana Asafu Powella. Jamajský úspěch podtrhl třetím místem Carter.

Svůj start v závodě nakonec zrušil Američan Tyson Gay.

Jediný český zástupce v Bruselu Roman Novotný skončil v dálce sedmý s výkonem776 centimetrů. Zvítězil Američan Miguel Pate, který jako jediný překonal osmimetrovou hranici.