reklama

Bosh má v plících krevní sraženinu. Letos v NBA dohrál

Chris Bosh se takto na palubovce už v letošní sezoně radovat nebude. Chris Bosh se takto na palubovce už v letošní sezoně radovat nebude. autor: Reuters
Dvojnásobný šampion NBA Chris Bosh má krevní sraženinu v plicích a sezona pro hvězdu Miami Heat předčasně skončila.

Miami - Dvojnásobný šampion NBA Chris Bosh má krevní sraženinu v plicích a sezona pro hvězdu Miami Heat předčasně skončila. Klub toto podezření potvrdil po sérii vyšetření třicetiletého basketbalisty. Nejméně půl roku se nyní musí vyvarovat fyzické námahy, v ohrožení života není.

Chris je v péči odborníků v nemocnici od čtvrtka, podle vyjádření klubu se cítí dobře a prognóza je také dobrá. "Do konce této sezony už ale nezasáhne. Nyní musí hlavně odpočívat," uvedl klub v prohlášení.

Bosh je druhým nejlepším střelcem Miami s průměrem 21,1 bodu na zápas. Týmu pomohl k titulům v letech 2012 a 2013, rok předtím i poté ve finále Miami prohrálo. Desetkrát se Bosh zúčastnil Utkání hvězd NBA.

Právě před letošní exhibicí začal mít problémy, během pauzy se jeho zdravotní stav podstatně nezlepšil a vyšetření následně podezření na krevní sraženinu v plicích potvrdilo.

reklama