Boston otočil sérii s Miami a vybojoval mečbol

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 6. 2012 6:48
Basketbalisté Bostonu na palubovce Miami vyhráli 94:90 a ujali se vedení v sérii 3:2.
Rajon Rondo při zakončení
Rajon Rondo při zakončení | Foto: Reuters

Miami - Krok od postupu jsou basketbalisté Bostonu Celtics, když vyhráli pátý zápas finálové série Východní konference NBA nad Miami Heat 94:90. Útočné duo Lebron James a Dwayne Wade dalo dohromady 57 bodů, přesto to k vítězství nestačilo.

Domácí Miami ale začalo dobře a od prvních minut vedlo. To ale vydrželo jen do třetí čtvrtiny. Boston poté hru vyrovnal a skóre se přelévalo z jedné stran na druhou.

Klíčovým mužem posledních okamžiků byl Paul Pierce, který necelou minutu před koncem dokázal překonat blokujícího Jamese a trefil se za tři body. Tím dal Pierce Celtics náskok, který už do vypršení hrací doby nepustili.

Hosté tak dovršili obrat v sérii z 0:2 na 3:2 a v noci na pátek mohou rozhodnout o svém postupu do finále NBA.