Boxer Chládek prohrál na mistrovství světa hned v 1. kole

7. 10. 2015 22:31
Boxer Zdeněk Chládek prohrál hned v 1. kole na mistrovství světa v katarském Dauhá a turnaj tak pro něj skončil. Nestačil na Tüvshinbata Byambu z Mongolska, kterému podlehl 0:3 na body. Na světový šampionát se totiž rodák z Teplic, jemuž před turnajem patřilo 60. místo v žebříčku, dostal až dodatečně z pozice náhradníka. I kvůli tomu byl v plném tréninku jen dva týdny, předtím léčil poraněný kotník
Zdeněk Chládek v zápase s Tüvšinbatou Bjambynou.
Zdeněk Chládek v zápase s Tüvšinbatou Bjambynou. | Foto: Facebook AIBA

Dauhá - Boxer Zdeněk Chládek prohrál hned v 1. kole na mistrovství světa v katarském Dauhá a turnaj tak pro něj skončil. Jediný český účastník vrcholné akce tohoto roku nestačil ve váhové kategorii do 69 kg na Tüvšinbata Bjambyna z Mongolska, kterému podlehl 0:3 na body.

Chládek začal proti dvojnásobnému medailistovi z asijského šampionátu, který má za sebou stejně jako český reprezentant start na olympijských hrách v Londýně, aktivně. Převahu se mu ale nepodařilo vytvořit a úvodní kolo prohrál u všech tří rozhodčích 9:10 na body.

Podobný obraz měly další dvě kola. Chládek se snažil boxovat, kryt zkušenějšího soupeře, jemuž patří ve světovém žebříčku kategorie 11. místo, ale prorazil jen občas. Bjambyn, který před dvěma lety startoval i na Velké ceně Ústí nad Labem, nakonec jistě postoupil do osmifinále MS.

"V průběhu celého roku jsem měl trochu smůlu se zdravím a trochu boxerského štěstí, že jsem se na mistrovství světa nominoval. Měl jsem radost, když mi můj táta zavolal a řekl mi, že je na mě pyšný, že jsem na MS za všech okolností odjel a v ringu nechal vše a zabojoval. Soupeř byl dobrý a gratuluji mu," uvedl Chládek na sociální síti.

Na světový šampionát se totiž rodák z Teplic, jemuž před turnajem patřilo 60. místo v žebříčku, dostal až dodatečně z pozice náhradníka. I kvůli tomu byl v plném tréninku jen dva týdny, předtím léčil poraněný kotník.

"Dneškem ale vše nekončí. Budu čestně a naplno dál reprezentovat a makat, aby lidi, kteří za mnou stojí, byli ještě pyšnější," dodal Chládek, jenž po olympiádě v Londýně přešel do vyšší váhové kategorie. Dříve totiž boxoval v čtyřiašedesátce.