reklama

Boxer Joshua podepsal smlouvu na dva duely ve Wembley

Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017) Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017) autor: Reuters
Soupeři britského boxera Anthonyho Joshuy zatím nejsou známí. Pravděpodobně se ale utká s Alexandrem Povětkinem a Deontayem Wilderem.

Londýn - Britský boxer Anthony Joshua, který drží mistrovské pásy profesionálních organizací IBF, WBA a WBO, podepsal smlouvu na dva zápasy s dosud neurčenými soupeři s provozovatelem londýnského stadionu Wembley. První se bude konat v září, druhý příští rok v dubnu. Oznámila to Joshuova promotérská společnost.

"Narodil jsem se a vyrostl na severu Londýna, mám ho v krvi. Příležitost boxovat na tomhle ikonickém stadionu přichází většinou jednou za život, takže je úžasné, že tu mohu znovu bojovat," řekl Joshua, který loni ve Wembley zdolal obhájce titulu Ukrajince Vladimira Klička.

Prvním soupeřem dosud neporaženého osmadvacetiletého Brita by měl být ruský vyzyvatel Alexandr Povětkin v duelu o pás WBA, druhým v dlouho očekávaném "sjednocovacím" duelu Američan Deontay Wilder, jenž má v držení titul WBC.

Joshuův promotér Eddie Hearn očekává, že na zářijový duel by byla kapacita stadionu 90.000. V dubnu by se mělo prodávat ještě o deset tisíc lístků víc.

reklama