reklama

"Zabil jsem monstrum ve mně." Tyson vykouřil jed z žáby a zakládá plantáž marihuany

Mike Tyson a marihuana. Mike Tyson a marihuana. autor: Instagram/tysonranchofficial
Už před více než deseti lety odložil legendární americký boxer Mike Tyson rukavice. Teď se zaměřil na budování obří marihuanové farmy v kalifornské poušti. Jeho firma Tyson Ranch má patřit mezi největší v tomto oboru.

Agresivita, neotesanost, neurvalost. Mike Tyson se proslavil jako neřízená střela, díky tomu získal slávu i peníze. Teď se podle svých slov změnil a chce na stará kolena své jméno očistit. Pomoci mu v tom má zážitek z letošní zimy, kdy vykouřil 5-MeO-DMT (velmi silný přírodní halucinogen) z mexické ropuchy.

V otevřené výpovědi pro ESPN přiznal, že se chce změnit. "Už nechci být to monstrum. Nechci, aby si mě pamatovali jako neurvalce, až umřu. Nechci být nebezpečný rodině ani manželce," dodal.

Podle Tysona si manželka prožila nejtěžší chvíle v 90. letech, kdy byl nejdříve vězněný za to, že znásilnil osmnáctiletou Desiree Washingtonovou, a později v ringu ukousl část ucha jiného bývalého boxera Evandera Holyfielda.

Definitivní čáru za jeho rebelským já údajně udělal až halucinogen. "Ten zážitek trval jen 15 minut, ale změnilo mě to navždycky. Když jsem zase přišel k sobě, mohl jsem mluvit. Ale v hlavě jsem měl úplně vymeteno," popsal svůj zážitek s přírodní drogou, kterou po staletí užívali jihoameričtí indiáni. Získávali jed z rostlin nebo žab.

"Zabil jsem své ego, to monstrum ve mně. život se totálně změnil. Rozpadlo se to na kousíčky. Uvědomil jsem si, že všechny ty věci nic moc neznamenají. Byl jsem nabubřelý. Myslel jsem, že znám všecko. Uvědomil jsem si ale, že nevím nic," barvitě vylíčil svůj prožitek v emotivním rozhovoru.

"Neřekl bych, že jsem v tom stavu narazil na boha. Byla to prostě smrt mého ega. Byl jsem najednou bojácný, nahý. Protože jen díky svému egu jsem se stal slavným a úspěšným," vyprávěl Tyson.

Video: Tysonovo řádění v ringu slaví výročí. Přesně před dvaceti lety ukousl Holyfieldovi kus ucha Video: Tysonovo řádění v ringu slaví výročí. Přesně před dvaceti lety ukousl Holyfieldovi kus ucha Čtěte zde

Podnikání s marihuanou

V nové, podle Tysona klidnější etapě jeho života, boxer založil firmu podnikající v produkci a zpracování konopí, které propůjčil své jméno. Plantáž s farmou má sídlit v kalifornské poušti, její součástí bude i hotel a zábavní park například s nejdelší umělou řekou na světe. V e-shopu si lze zase zakoupit různé suvenýry jako zapalovače nebo cigaretové papírky pod značkou Tyson.

"Marihuana mi po konci kariéry hodně pomohla. Měl jsem úzkosti a často mě trápila i fyzická bolest," přiblížil svým fanouškům na Instagramu. "Po lécích na předpis jsem se cítil otupělý, mrzutý a unavený. Po trávě bolesti ustoupily a já se cítil fajn," vylíčil, proč se rozhodl účinky rostliny nadále zabývat.

View this post on Instagram

Mike and his buds.

A post shared by Tyson Ranch (@tysonranchofficial) on

"Má hodně využití, takže jsem každému říkal, ať ji zkusí," dodal. Tyson patří mezi dlouholeté propagátory konopí. S postupnou legalizací tak patřil mezi první, kteří hledali i byznysové využití. "Věci se konečně mění. Marihuana je přírodní, lidé se o ní konečně začínají dovídat víc," řekl ke svému projektu.

Kolem farmy se mají rozkládat skleníky o rozloze více než 1,6 kilometru čtverečních, kde bude pěstovat marihuanu. Kromě toho se bude na farmě zpracovávat například na oleje a Tyson má v plánu založit i univerzitu, která by vychovávala pěstitele.

"To, že teď obhajuji marihuanu, ale neznamená, že budu chodit za dětmi a říkat jim, ať si dají jointa," smál se 52letý boxer. "Stejně tak bych jim to neřekl o alkoholu. Je to stejné. Pokud marihuanu užíváte rekreačně, je třeba k tomu přistupovat zodpovědně," řekl bývalý nejlepší boxer světa ke svému byznysu.

View this post on Instagram

The baddest cannabis on the planet

A post shared by Tyson Ranch (@tysonranchofficial) on

View this post on Instagram

Mike and Kev in their matching onesies. Who wore it better?

A post shared by Tyson Ranch (@tysonranchofficial) on

reklama