reklama

Boxerská organizace WBC nepotrestá Povětkina za meldonium

Vážení Vladimir Kličko - Alexander Povětkin Vážení Vladimir Kličko - Alexander Povětkin autor: Reuters
Alexander Povětkin nebude potrestán za pozitivní meldoniový nález. Nelze totiž prokázat, zdali bral od 1. ledna zakázanou látku i po rozhodném datu.

Mexiko - Boxerská profesionální organizace WBC nepotrestá Alexandra Povětkina za dopingový nález. Šestatřicetiletý ruský boxer těžké váhy měl pozitivní test na meldonium, které je od letoška zakázané, podle WBC však nelze prokázat, že ho Povětkin užil po 1. lednu.

Boxerův promotér Andrej Rjabinskij úspěšně argumentoval tím, že Povětkin přestal látku užívat po jejím zařazení na seznam nedovolených prostředků a v krvi měl při testu jen její nepatrné množství.

WBC po květnovém oznámení výsledku Povětkinova testu odložila jeho plánovaný moskevský zápas s obhájcem titulu Deontayem Wilderem z USA. Ten se pak v červenci utkal s krajanem Chrisem Arreolou a porazil ho technickým k.o. v osmém kole, přestože si během utkání zlomil ruku.

Irský boxer předvedl nejzuřivější výlev olympiády. Jste zkorumpovaní bastardi, křičel v ringu Irský boxer předvedl nejzuřivější výlev olympiády. Jste zkorumpovaní bastardi, křičel v ringu Čtěte zde

Wilder proto už letos boxovat nebude a Povětkin se z rozhodnutí WBC utká o dočasně uvolněný titul s Kanaďanem Bermanem Stivernem. Navíc Rusovi zástupci dál jednají o zápasu s Wilderem, který by ale raději boxoval s mistry světa jiných profesionálních asociací.

Povětkin je někdejším olympijským vítězem i amatérským světovým šampionem. Mezi profesionály dosud absolvoval 31 zápasů a prohrál pouze titulový duel s Ukrajincem Vladimirem Kličkem před třemi lety.

Olympijské pěsti ve tmě: tvrdé údery, krev, podivní rozhodčí i potupení profesionálů Olympijské pěsti ve tmě: tvrdé údery, krev, podivní rozhodčí i potupení profesionálů Prohlédněte zde
reklama