reklama

"Vypadalo to, že ho chce obejmout." Boxerského šampiona pobodal lupič řeznickým nožem

Měla to být radostná oslava Silvestra, místo toho bojoval bývalý šampion organizace WBO o život. Argentinského boxera Jorgeho Barriose totiž pobodal zloděj.

K incidentu došlo v Capilla del Monto, asi sto kilometrů od Córdoby, druhého největšího argentinského města. Třiačtyřicetiletý bojovník vyrazil s rodinou a přáteli do baru, kde chtěli oslavit Silvestr a příchod nového roku.

"Skvěle se bavili při karaoke. Seděl, když k němu přistoupil nějaký muž a začal ho objímat. Vypadalo to, že ho chce přátelsky obejmout, když v tom ucítil ránu," popsala boxerova sestra Edith Barriosová průběh napadení argentinským médiím.

Bývalý šampion podle ní vstal, aby zjistil, co se stalo. Jeho příbuzní začali křičet, když viděli, že krvácí. "V tu chvíli si teprve uvědomil, že mu muž zasadil několik ran řeznickým nožem," líčila Barriosová.

Boxer, který si během kariéry vysloužil přezdívku Hyena, utrpěl bodné rány do hrudníku a paže. Sanitka ho převezla kolem druhé hodiny ráno do nemocnice Domingo Funes v Santa María de Punilla, kde zůstává hospitalizován, ale už není v ohrožení života.

Při přepadení přišel o peněženku s 20 000 argentinskými pesos (v přepočtu asi 7500 korun), mobilní telefon a doklady. Podezřelý při zmatku z místa činu utekl, policie ho ale o pár hodin později zatkla a identifikovala jako Ramóna Enriqueho Icarda. Státní zástupce ho obvinil z ozbrojeného loupežného přepadení.

Kriminální minulost za sebou má ovšem i Barrios. V lednu 2010 způsobil v Mar del Plata dopravní nehodu, při níž přišla o život dvacetiletá těhotná žena. Barrios jel na červenou a z místa činu utekl. Policii se přihlásil o několik hodin později, kdy už nebylo možné prověřit podezření, že řídil pod vlivem alkoholu.

V dubnu 2012 byl uznán vinným z usmrcení z nedbalosti a odsouzen do vězení na čtyři roky. Za mříže nastoupil až v listopadu 2014 a nakonec si odseděl tři a půl roku. Po návratu ohlásil comeback do ringu, kde se naposledy představil v září. V profesionální kariéře má bilanci 56 zápasů, z toho 50 vítězství.

Jorge Barrios (vpravo) v ringu:

reklama