reklama

Boxerský šampion na Twitteru "radil", jak zmlátit manželku. Přišel o licenci

Billy Joe Saunders Billy Joe Saunders autor: Reuters
Nucená domácí izolace zjevně nesvědčí boxerskému šampionovi Billymu Joe Saundersovi. Na Twitteru se o víkendu objevilo video, v němž "radil" fanouškům, jak si během karantény ručně poradit s naštvanou partnerkou. A velice se pak divil kritice, která se okamžitě strhla. V pondělí pak přišel na neurčito o licenci.

Třicetiletý boxer během dvouminutové "instruktáže" vysvětloval "tátům a manželům", jak si poradit se "starou", když má po šesti dnech karantény "příliš mnoho řečí". Své rady pak doprovázel demonstrací na boxovacím pytli.

Až po vlně rozhořčených reakcí na sociálních sítích se Saunders za video omluvil s vysvětlením, že ho myslel jako vtip. "Domácí násilí jsem nikdy neschvaloval a kdybych viděl, že nějaký muž bije ženu, sám bych ho rozmlátil napadrť. Omlouvám se všem ženám, kterých jsem se mohl dotknout," napsal Saunders v omluvě.  

Ta mu nepomohla, podobně jako slib, že věnuje 25 tisíc liber charitativní organizaci pomáhající právě obětem domácího násilí.

Následně pak boxer pocházející z komunity kočovníků na svůj twitterový účet napsal několik příspěvků, v nichž útočil na podle něj zcela nechápavá média. 

Saunders, aktuální mistr světa asociace WBO, má v ringu bilanci 29 výher a 0 porážek. V ringu se naposledy objevil v listopadu, kdy knockautoval Marcela Estebana Cocerese. Na začátku května se měl utkat s mexickým šampionem Sauelem Alvarezem, ale tento souboj nakonec odložila pandemie koronaviru. 

Saunders takto neuletěl poprvé. Před dvěma lety musel zaplatit pokutu 100 tisíc liber za video, ve kterém nabízel drogově závislé ženě dávku za to, že bude mít sex s náhodně zvoleným mužem. 

reklama