reklama

Šok pro americkou legendu. Její bratr údajně zastřelil tři lidi, hrozí mu trest smrti

Bilesová je jednou z hvězd amerického sportu Bilesová je jednou z hvězd amerického sportu autor: Reuters
Policie v Ohiu obvinila čtyřiadvacetiletého Tevina-Bilese Thomase z trojnásobné vraždy během novoroční party v Clevelandu. Údajný střelec je bratrem jedné z nejúspěšnějších sportovních gymnastek historie Simone Bilesové.

Je veselá, energická a mimořádně úspěšná. Přestože je jí teprve dvaadvacet let, ve své sbírce má čtyři zlaté medaile z olympijských her a současně je jedinou ženou, která získala čtrnáct titulů mistryně světa.

Zastavte ty masakry. Fotbalista v MLS místo oslavy gólu apeloval na kongresmany Zastavte ty masakry. Fotbalista v MLS místo oslavy gólu apeloval na kongresmany Čtěte zde

Zatímco ve sportovním světě drobná Afroameričanka září jako kometa, její osobní život provází jedna tragédie za druhou. Minulý rok přiznala, že byla jednou z mnoha, které zažily sexuální zneužívání od doktora Larryho Nassara. Zvrhlý lékař byl obviněn, že pod zástěrkou lékařské péče sexuálně zneužil víc než 140 žen a dívek, a loni ho soud v Michiganu poslal do vězení.

Další rána dopadla na Bilesovou nyní. Její bratr Tevin Biles-Thomas byl obviněn z trojnásobné vraždy, přičemž zatčen byl přímo v areálu armádní základny Fort Stewart v Georgii, jelikož je aktivním příslušníkem amerických ozbrojených sil.

Tragický incident se odehrál v posledních minutách loňského roku na silvestrovské party v Clevelandu. Čtyřiadvacetiletý bratr olympijské šampionky údajně byl součástí skupiny, která se chtěla na večírek dostat, aniž by byla pozvána. Hádka nakonec přerostla v násilný střet a po střelbě zůstali na místě tři mrtví: mladíci ve věku 19, 21 a 23 let.

Ohiská policie přiznala, že nebylo jednoduché posbírat svědectví a důkazy, které by Bilese-Thomase identifikovaly jako střelce a poslaly ho před soudní tribunál. 

"Případ je postaven na mimořádné vytrvalosti detektivů oddělení vražd clevelandské policie. Právě díky jejich tvrdé práci můžeme začít hledat spravedlnost pro oběti masakru," prohlásil okresní státní zástupce Michael O’Malley.

Pokud bude uznán vinným z vraždy prvního stupně, hrozí Bilesovi-Thomasovi trest smrti. Ohio přitom patří mezi americké státy, které mají hrdelní trest nejen ve své legislativě, ale také jej aktivně vykonává.

reklama