Bravo! Strachová dosáhla na bednu, v Aare dojela třetí

14. 3. 2015 11:40
Slalomářka Šárka Strachová byla třetí v závodě v Aare. Vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová před Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou.
Šárka Strachová (vpravo) na stupních vítězů
Šárka Strachová (vpravo) na stupních vítězů | Foto: Reuters

Aare - Lyžařka Šárka Strachová skončila potřetí za sebou třetí ve slalomu mezi elitou. Po bronzu na mistrovství světa a třetí příčce ve Světovém poháru v Mariboru dnes obsadila stejné místo i v Aare.

Vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová před Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou.

Strachová v tomto ročníku Světového poháru vystoupila na stupně vítězů potřetí, před Aare byla třetí v Mariboru a druhá v Küthai, čímž vyrovnala úspěchy ze sezon 2007 a 2009. Šanci vylepšit si bilanci bude mít za týden ve finále SP v Méribelu.

"Každý závod, kdy jsem na stupních vítězů, mě nabije do těch dalších, víc si věřím a dovolím," pochvalovala si na svém facebooku Strachová. "Dnešního výsledku si hodně cením, protože podmínky tady ani v Mariboru nebyly z těch, které miluju. Mám ráda, když je trať tvrdá, snad až ledová, a těžká," dodala.

Po prvním kole byla druhá

Po prvním kole v Aare, kde před osmi lety vybojovala titul mistryně světa, byla Strachová druhá. Startovala s jedničkou a její čas 52,77 dokázala ze soupeřek pokořit jen jediná - úřadující světová šampionka a olympijská vítězka Shiffrinová prolétla tratí jako blesk.

Na prvním mezičasu měla Američanka, která v pátek dovršila 20 let, ještě stejný čas jako Strachová, ale pak zrychlila a českou soupeřku porazila o 89 setin. Výborně zajela opět Velez-Zuzulová, která figurovala po 1. kole na třetím místě a na Strachovou ztrácela pouhé tři setiny.

"Na start s jedničkou jsem se hodně těšila. Vzpomínám si, že jsem ji měla na olympiádě ve Vancouveru (2010), pak už možná ne. Čekala jsem na ni dlouho, takže jsem z ní měla velkou radost," řekla Strachová.

Ve druhé jízdě neudělala Strachová výraznější chybu, ale měla až třináctý čas kola. Naopak Velez-Zuzulová zajela skvěle a Češku stejně jako v Mariboru porazila. Ani jedna z nich ovšem ani tentokrát nestačila na výjimečnou Shiffrinovou, která v součtu časů porazila Slovenku o 1,41 vteřiny a Strachovou o 2,15 vteřiny.

Strachová chce poslední závod vyhrát

Strachová dokázala v Aare naplnit svůj cíl, že by chtěla ve zbylých dvou závodech na pódium. Teď ještě uspět ve Francii a třeba si tam splní i další cíl. "Druhé i třetí místo mám a bylo by hezké, kdyby tam spadlo i to vítězství," řekla třicetiletá svěřenkyně rakouského kouče Klause Mayrhofera. Závod Světového poháru vyhrála dvakrát, a to v Aspenu v letech 2008 a 2009.

Česká hvězda se potýkala po Mariboru s nachlazením, ale v Aare už jela v plné síle. "Trošku jsem marodila, měla teploty, ale zase jsem si odpočinula a byla týden doma. Teď už se cítím se dobře a všechno je v pořádku," řekla.

SP v sjezdovém lyžování v Aare (Švédsko):

Ženy - slalom:

1. Shiffrinová (USA) 1:44,56 (51,88+52,68), 2. Velezová-Zuzulová (SR) -1,41 (52,80+53,17), 3. Strachová (ČR) -2,15 (58,77+53,94), 4. Noensová (Fr.) -2,24 (53,07+53,73), 5. Gagnonová (Kan.) -2,30 (53,69+53,17), 6. Hansdotterová (Švéd.) -2,54 (53,21+53,89), 7. Holdenerová (Švýc.) -2,58 (53,17+5397), 8. Thalmannová (Rak.) -2,93 (53,35+54,14), 9. Swennová-Larssonová (Švéd.) -3,02 (53,80+53,78) a B. Schildová (Rak.) -3,02 (53,62+53,96).

Průběžné pořadí slalomu (po 8 z 9 závodů): 1. Shiffrinová 579 b., 2. Hansdotterová 489, 3. Mazeová (Slovin.) 389, 4. Zettelová (Rak.) 332, 5. Strachová 331, 6. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 287, ...46. Dubovská (ČR) 9.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 32 závodů): 1. Fenningerová (Rak.) 1341, 2. Mazeová 1311, 3. Shiffrinová 900, 4. Vonnová (USA) 842, 5. Zettelová 622, 6. Gutová (Švýc.) 594, ...17. Strachová 331, 92. Křížová (ČR) 19, 104. Dubovská 9, 114. Pauláthová (ČR) 5.