Brazilští volejbalisté zahájili Světovou ligu výhrou v Argentině

ČTK
16. 7. 2006 13:24
Brazilští volejbalisté vstoupili do letošní Světové ligy hladkou sobotní výhrou 3:0 v Argentině.

V San Juanu měli svěřenci trenéra Bernarda Rezendeho, kteří jsou úřadujícími olympijskými vítězi i mistry světa a ve Světové lize obhajují titul, s domácím týmem největší práci v druhém setu.

Nakonec ho vyhráli minimálním bodovým rozdílem 25:23. Úvodním dvoukolem prošly bez ztráty bodu celky Finska, Polska, Itálie a Kuby. Italové neprohráli v Číně ani set, Poláci dvakrát uspěli v USA. Celek Srbska a Černé Hory oplatil v Japonsku porážku domácím reprezentantům, v dnešní odvetě vyhráli hosté 3:1.

Do srpnového finálového turnaje v Moskvě postoupí šest mužstev. Kvalifikují se vítězové čtyř skupin, pořádající Rusko a tým, který obdrží od mezinárodní federace divokou kartu.

Výsledky: Skupina A: USA - Polsko 1:3 (-24, -13, 20, -22), Japonsko - SČH 1:3 (26, -16, -26, -22). Skupina B: Argentina - Brazílie 0:3 (-20, -23, -22). Skupina C: Čína - Itálie 0:3 (-17, -24, 18). Skupina D: Korea - Kuba 0:3 (-20, -24, -21).