reklama

Březina zatím šestý, krátký program vyhrál rekordní Chan

Michal Březina při své jízdě v krátkém programu. Michal Březina při své jízdě v krátkém programu. autor: Reuters
Ve světovém rekordu 98,37 bodu vyhrál Kanaďan Patrick Chan, který má před volnou jízdou náskok bezmála sedmi bodů před překvapením soutěže Denisem Tenem z Kazachstánu.

London - Český krasobruslař Michal Březina skončil na mistrovství světa šestý v krátkém programu. Ve světovém rekordu 98,37 bodu vyhrál domácí Kanaďan Patrick Chan, který má před volnou jízdou náskok bezmála sedmi bodů před překvapením soutěže Denisem Tenem z Kazachstánu.

Třetí příčka zatím patří dalšímu domácímu krasobruslaři Kevinu Reynoldsovi. Druhý český reprezentant Tomáš Verner nevystoupil ze svého stínu a po úvodní části soutěže je sedmnáctý.

Ztratil jen nižší úrovní jedné z piruet

Březina v krátkém programu předvedl solidní výkon. Zvládl čtverný salchow, trojitý axel i kombinaci flipu s toeloopem a v technické známce ztratil jen nižší úrovní jedné z piruet. Na rozdíl od mistrovství Evropy překročil hranici 80 bodů a díky známce 83,09 bodu je v kontaktu s medailovými pozicemi. Na třetího Reynoldse ztrácí jen lehce přes dva body.

Obhájce titulu Chan předvedl krátký program z jiného světa. Zvládl kombinaci čtverného a trojitého toeloopu, dostal nejvyšší levely za kroky i piruety a vylepšil dosavadní světové maximum Japonce Juzuru Hanuya o 3,05 bodu.

Evropský šampion Fernández až sedmý

Nečekané je průběžné pořadí na dalších místech na stupních vítězů. Devatenáctiletý Ten si díky čtvernému skoku a vysoké úrovni ostatních prvků vylepšil osobní rekord o více než 13 bodů a poprvé v životě překročil devadesátibodovou hranici. Reynoldse vynesly k malé bronzové medaili dva čtverné skoky v krátkém programu.

Naopak až ze sedmého místa bude útočit evropský šampion Javier Fernández. Španělský krasobruslař místo trojitého axelu skočil jen jednoduchý a na stupně vítězů ztrácí 4,4 bodu. Hluboko ve druhé desítce skončil Verner, jenž sice zvládl čtverný toeloop, ale upadl při axelu a vypadla mu kombinace.

Mistrovství světa v krasobruslení v kanadském Londonu:

Muži - po krátkém programu: 1. Chan (Kan.) 98,37, 2. Ten (Kaz.) 91,56, 3. Reynolds (Kan.) 85,16, 4. Takahaši (Jap.) 84,67, 5. Joubert (Fr.) 84,17, 6. Březina 83,09, ...17. Verner (oba ČR) 68,05.

reklama