reklama

Mílař lepší tyčkaře. Coe v boji o šéfa atletiky zdolal Bubku

Sebastian Coe se stal novým  prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Sebastian Coe se stal novým prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). autor: Reuters
Bývalý britský mílař Sebastian Coe je novým prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Ve volbách porazil tyčkařskou legendu Sergeje Bubku.

Peking - Bývalý britský mílař Sebastian Coe je novým prezidentem Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Sergeje Bubku, někdejšího fenomenálního ukrajinského tyčkaře, při volbách na kongresu v Pekingu jasně porazil. Coe obdržel 115 hlasů, Bubka 92.

Osmapadesátiletý Coe, dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů, v prezidentské funkci vystřídá dvaaosmdesátiletého Senegalce Lamineho Diacka. Ten vedl světovou atletiku šestnáct let. Bubka zůstane ve vedení IAAF coby viceprezident.

Coe slíbil řadu reforem, s nimiž chce atletiku zatraktivnit a zmodernizovat. Prioritou je pro něj boj s dopingem. "V mém životě nebyl úkol, na který jsem byl lépe připraven. Nezklamu vaši důvěru," řekl Coe. Ve 103 let dlouhé historii IAAF je teprve šestým prezidentem.

Volební kongres v Pekingu předcházel mistrovství světa, které začne v čínské metropoli v sobotu.

reklama