reklama

Zlatý hattrick se nekoná, curlerkám vládnou Kanaďanky

Kanaďanky slaví olympijský triumf. Kanaďanky slaví olympijský triumf. autor: Reuters
Curlerky Velké Británie v bitvě o bronz porazily Švýcarky 6:5 rozhodujícím kamenem v posledním endu.

Soči - Ženský olympijský turnaj v curlingu vyhrály v Soči reprezentantky Kanady. Ve finále porazily Švédsko 6:3 a překazily skandinávskému týmu zlatý hattrick. Bronz získala Velká Británie po výhře 6:5 nad Švýcarskem.

Kanaďanky získaly medaili i na pátém olympijském turnaji, triumfovaly podruhé po vítězství při premiéře ženského curlingu v Naganu. Se Švédskem se ve finále utkaly také před čtyřmi lety doma ve Vancouveru, ale prohrály 6:7.

Tentokrát ale týmu skipky Jennifer Jonesové závěr utkání o zlato vyšel. V osmém endu se Kanada dostala do vedení 4:3 a v devátém přidala další dva body, když Margaretha Sigfridssonová posledním švédským kamenem chybovala. Kanada tak prošla celým turnajem bez porážky, vyhrála všech jedenáct zápasů.

V boji o bronz rozhodla Muirheadová

Bronz získaly britské curlerky. Skipka Eve Muirheadová rozhodla o výhře nad Švýcarskem posledním kamenem v desátém endu, kterým zlomila nerozhodné skóre na konečných 6:5.

Britské curlerky se dostaly do vedení poprvé až v osmém endu. Švýcarky ale posledním kamenem následujícího endu vyrovnaly na 5:5, rozhodnutí tak přinesla až dramatická koncovka. Britky se dočkaly první olympijské medaile od roku 2002, kdy v Salt Lake City turnaj vyhrály.

Ženská reprezentace se tak postarala o to, že britská výprava na ZOH minimálně vyrovná ziskem čtyř medailí vlastní historické maximum z roku 1924.

V Soči zatím Velká Británie získala zlato ve skeletonu zásluhou Elizabeth Yarnoldové a bronz ve slopestylu díky snowboardistce Jenny Jonesové. Vzhledem k finálové účasti britských curlerů mají už nyní jisté další zlato nebo stříbro z turnaje mužů.

reklama