Brňanky v Eurolize i počtvrté prohrály

26. 11. 2014 21:32
Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve čtvrtém kole Evropské ligy na domácí palubovce s Energií Toruň 62:82 a jsou stále bez vítězství.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brno - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve čtvrtém kole Evropské ligy na domácí palubovce s Energií Toruň 62:82. Ve skupině B zůstaly jediným týmem bez vítězství, šňůra jejich porážek v Evropské lize se protáhla už na devět. V polském týmu, který je nováčkem v soutěži, se představila česká reprezentantka Tereza Pecková, bývalá hráčka Brna vstřelila devět bodů.

Brňanky s novou americkou posilou Fontenetteovou doplácely od začátku zápasu na chyby v rozehrávce, kterými umožnily soupeřkám snadno získat náskok. Po šňůře osmi bodů už po pěti minutách vedla Toruň 12:4.

České vicemistryně se ještě na chvíli vzepjaly a srovnaly skóre na 14:14, otočit stav se jim ale nepodařilo. Polský tým trestal chyby soupeřek rychlými protiútoky a do konce úvodní čtvrtiny získal devítibodový náskok.

Ve druhé desetiminutovce se výkon Brňanek zlepšil natolik, že zamezily narůstání rozdílu ve skóre. Střelecky se prosazovaly Hindráková s Mainclovou.

Po změně stran se už hrálo podle scénáře basketbalistek Toruně, které převyšovaly Brno ve střelbě z podkošového prostoru, důraznější defenzivou a hlavně počtem získaných míčů. Definitivně rozhodla třetí čtvrtina, po níž polský tým zvýšil náskok na 22 bodů.

Evropská liga basketbalistek - 4. kolo:

Skupina B:

IMOS Brno - Energa Toruň 62:82 (14:23, 33:42, 48:70)
Nejvíce bodů: Hindráková 15, Smithová 12, Mainclová 10 - Pawlaková 17, Reidová 14, Ajdukovičová 13, Harrisová 11, Pecková 9. Trestné hody: 18/14 - 16/13. Fauly: 14:22. Trojky: 2:3. Diváci: 550.