Brno zvýšilo naději na play off

26. 2. 2006 19:20
Praha - Volejbalisté Brna dosáhli 'povinného' vítězství v Benátkách nad Jizerou a zdramatizovali bitvu o účastnická místa v play off extraligy. Bodově se dotáhli na Příbram, která v sobotu prohrála v Opavě, a díky lepšímu skóre šli i před ni. V posledním kole základní části však Brno ve čtvrtek hostí lídra tabulky z Ostravy.

Benátkám zápas nevyšel, zato hosté z Brna splnili vše, na čem se před utkáním domluvili, a jsou stále ve hře o čtvrtfinále. V brněnském dresu výborně zahrál bývalý reprezentační blokař Hroch, který svým podáním získal v každém setu rozhodující bodové šňůry.

Kladno přehrálo České Budějovice a nevzdává se myšlenek na druhé místo. Jihočeši získali jen druhou sadu, pak se úřadující mistr znovu zkoncentroval a bez problémů dotáhl zápas k vítězství.

Opava porazila Příbram 3:1 a dala zapomenout na debakl, který s tímto soupeřem utržila v předchozím vzájemném duelu. Vedoucí Ostravané dnes potvrdili svou nadvládu i v utkání proti Ústí nad Labem, hosté dokázali díky kvalitnímu servisu zdramatizovat jen koncovku prvního setu.

Utkání Liberec - Zlín uzavře 26. kolo v pondělí, hrát se začne v 16:15.