Bronzová střelkyně z Londýna Sýkorová vyhrála finále SP

25. 10. 2012 11:31
Bronzová olympijská medailistka z Londýna dnes ovládla v Bangkoku střelbu ze sportovní malorážky na 3x20 ran.
Adéla Sýkorová.
Adéla Sýkorová. | Foto: Reuters

Bangkok - Střelkyně Adéla Sýkorová završila životní sezonu vítězstvím ve finále Světového poháru. Bronzová olympijská medailistka z Londýna dnes ovládla v Bangkoku střelbu ze sportovní malorážky na 3x20 ran. Druhou Polku Sylwii Bogackou porazila o 3,6 bodu.

Ve Světovém poháru vybojovala pětadvacetiletá rodačka ze Zlína své první vítězství, navíc ve vybrané společnosti nejlepších střelkyň sezony. Dosud byla nejlépe dvakrát třetí v Mnichově v roce 2008 a loni.

Sýkorová položila základ k úspěchu v kvalifikační části, které výkonem 587 bodů suverénně kralovala.

Do finále šla s náskokem sedmi bodů na Bogackou, kterou v Londýně připravila ve stejné disciplíně o stupně vítězů. První místo česká reprezentantka udržela, i když její finálový nástřel 97,3 bodu byl druhý nejhorší.

"Byla jsem ve finále trochu nervózní," přiznala Sýkorová na webu mezinárodní střelecké federace. "Kvalifikace se mi povedla, ale finále je vždycky jiné. Proto jsem posledních deset ran nedala tak dobře, jak umím," prohlásila a radovala se z vydařené sezony. "Mám za sebou skvělý rok, snad si teď trochu odpočinu," uvedla Sýkorová.

Bronz získala dvojnásobná olympijská šampionka Číňanka Tu Li.

Finále Světového poháru ve sportovní střelbě v Bangkoku:

Ženy:

Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Sýkorová (ČR) 684,3 (587+97,3), 2. Bogacká (Pol.) 680,7 (580+100,7), 3. Tu Li (Čína) 679,8 (578+101,8).