Bryant nestárne, Lakers dovedl nejlepším výkonem sezony k výhře

16. 11. 2015 9:04
Basketbalista Kobe Bryant z Los Angeles Lakers odehrál v zápase NBA s Detroitem téměř 36 minut.Nasbíral 17 bodů, devět asistencí a osm doskoků.
Kobe Brynat z Los Angeles Lakers
Kobe Brynat z Los Angeles Lakers | Foto: Reuters

Los Angeles - Kobe Bryant dovedl nejlepším výkonem sezony basketbalisty Lakers k vítězství nad Detroitem 97:85. Pětinásobný ligový šampion, jenž v 37 letech absolvuje už dvacátou sezonu v NBA, nasbíral 17 bodů, devět asistencí a osm doskoků. Slavný klub z Los Angeles se dočkal druhé výhry z deseti zápasů nové sezony.

Bryant odehrál téměř 36 minut, což je nejvíc v sezoně. Sice proměnil jen šest z 19 střel, ale jinak předvedl skvělý výkon. Detroitu nestačilo 17 bodů a 17 doskoků Andreho Drummonda. Pistons podlehli Lakers dvanáctkrát z posledních 13 vzájemných střetnutí.

"Sotva stojím. Bolí mě záda a nohy"

Bryant nicméně přiznal, že je se silami u konce. "Sotva stojím. Bolí mě záda a nohy, to mě zabíjí. Jedu domů, dám si ledovou lázeň a určitě den pauzy," řekl americký basketbalista, jenž zůstal na hřišti, dokud neměli Lakers výhru jistou. Určitě vynechá dnešní zápas ve Phoenixu.

Utah překvapivě zvítězil na hřišti Atlanty 97:96. Jazzmany k výhře táhl Derrick Favors s 23 body. Hawks drželo ve hře 28 bodů Paula Millsapa, ten však v závěru neproměnil střelu ze čtyř metrů, kterou mohl strhnout vítězství na stranu domácích.

"Byla to střela, kterou jsem chtěl. Prostě jen nespadla do koše, asi mi to nebylo souzené," povzdechl si Millsap. Na lavičce Atlanty už byl zpět trenér Mike Budenholzer, jenž v pátek před zápasem narychlo odjel domů kvůli zdravotním problémům manželky.

Boston v závěru smetl Oklahomu

Hráči Oklahoma City podlehli Bostonu 85:100, přestože ještě po třech čtvrtinách vedli o dva body. Thunder chyběl Kevin Durant, zbývající lídr týmu Russell Westbrook se díky 15 úspěšným trestným hodům dostal na 27 bodů, jenže proměnil jen pět z 20 pokusů z pole. Celtics vedl s 26 body Marcus Smart.

V nepovedeném úvodu sezony pokračují New Orleans Pelicans, kteří prohráli na palubovce New York Knicks 87:95 a vyhráli jen jednou z deseti pokusů. Nepomohlo jim ani 36 bodů a 11 doskoků Anthonyho Davise. Carmelo Anthony si v dresu Knicks připsal 29 bodů a 13 doskoků.

Ve velké formě v posledním týdnu hraje DeMarcus Cousins, který přispěl k výhře Sacramenta nad Torontem 107:101. Cousins nasbíral 36 bodů, 10 doskoků a trefil tři trojky. V posledních třech utkání má průměr přes 36 bodů na zápas. Raptors selhali v závěru, když velkou část čtvrté čtvrtiny vedli, ale poslední čtyři minuty prohráli 2:16.

NBA:

Atlanta - Utah 96:97, Charlotte - Portland 106:94, LA Lakers - Detroit 97:85, Minnesota - Memphis 106:114, New York - New Orleans 95:87, Oklahoma City - Boston 85:100, Sacramento - Toronto 107:101.

Utah 10 5 5 50,0
4. Minnesota 10 4 6 40,0