Bulhaři ve finále Světové ligy ještě neztratili ani set

ČTK
24. 8. 2006 21:05
Bulharští volejbalisté ani ve druhém zápase finále Světové ligy neztratili set. Po úterní překvapivé hladké výhře na nejlepším týmem současnosti Brazílií si dnes na finálovém turnaji v Moskvě poradili se Srbskem a Černou Horou.

Soupeř českých volejbalistů v základní skupině listopadového mistrovství světa musel tentokrát tvrdě bojovat v koncovkách prvního a třetího setu, ale obě zvládl úspěšně.

Vede tak tabulku skupiny F a před závěrečným duelem s Itálií si už zajistil postup do semifinále. Po druhé výhře mají účast ve vyřazovacích bojích jistou také Rusové. Před domácím publikem však dnes porazili Francouze až po téměř dvouhodinové bitvě 3:2 na sety, když rozhodující tie-break vyhráli 15:10.

Po středečním zaváhání tentokrát uspěli i vítězové posledních tří ročníků Světové ligy Brazilci, kteří mají v držení i tituly mistrů světa a olympijských vítězů. Itálii porazili 3:1 na sety, když se soupeř prosadil jen ve druhé sadě.

V závěrečném duelu se Jihoameričané v pátek utkají s domácím výběrem.

Výsledky: Skupina E: Rusko - Francie 3:2 (23, -21, 22, -21, 10). Skupina F: Brazílie - Itálie 3:1 (14, -17, 19, 21). Zápas mezi skupinami: Bulharsko - Srbsko a Černá Hora 3:0 (24, 20, 24).