Butler nasázel 53 bodů, Bulls přesto udolali outsidera až v prodloužení

15. 1. 2016 9:28
Rozehrávač Chicaga Jimmy Butler nastřílel ve čtvrtečním utkání NBA 53 bodů nejslabšímu týmu ligy Philadelphii a vytvořil si osobní rekord.
Jimmy Butler v akci.
Jimmy Butler v akci. | Foto: Reuters

New York - Rozehrávač Chicaga Jimmy Butler nastřílel ve čtvrtečním utkání NBA 53 bodů nejslabšímu týmu ligy Philadelphii a vytvořil si osobní rekord. Přes excelentní výkon šestadvacetiletého basketbalisty se favorizovaní Bulls radovali z očekávané výhry až po prodloužení (115:111).

Bulls předtím prohráli tři utkání v řadě a na hřišti Philadelphie předváděli bez Paua Gasola a Derricka Rose další špatný výkon. V první půli prohrávali až o 24 bodů. Díky Butlerovi se ale hosté dostali do prodloužení a v něm jim pomohl sedmi body E'Twaun Moore.

"V první půli jsme byli líní, nebránili jsme a ztráceli balony. Ale v druhém poločase jsme se zvedli. Já jsem prostě jen pořád střílel, hrál agresivně a volil střely, které mi obrana dovolila," řekl Butler. Stal se prvním hráčem Chicaga od roku 2004, který překonal hranici 50 bodů. Trefil patnáct ze 30 střel z pole a 21 z 25 trestných hodů. Přidal deset doskoků a šest asistencí.

Do prodloužení dospělo i utkání mezi Orlandem a Torontem, které se hrálo v londýnské O2 Areně. Z vítězství 106:103 se radoval kanadský celek, který táhl Kyle Lowry s 24 body. Orlandu nestačilo 27 bodů Victora Oladipa.

Ve čtvrtečním šlágru San Antonio přehrálo Cleveland 99:95. Spurs si připsali 32. domácí výhru v řadě. Druhý nejlepší celek Západní konference vedl Tony Parker s 24 body, lídrem vedoucího týmu Východní konference byl LeBron James s 22 body.

Domácí neporazitelnost Golden State v základní části trvá ještě o pět zápasů déle, Warriors naposledy před vlastními diváky prohráli vloni 27. ledna. Tentokrát přestříleli Los Angeles Lakers 116:98. Stephen Curry díky osmi úspěšným trojkám nastřílel 26 bodů. Warriors zabrali po středeční prohře v Denveru a vévodí soutěži s 37 výhrami ze 40 zápasů.

Výsledky NBA:

Golden State - LA Lakers 116:98, Memphis - Detroit 103:101, Orlando - Toronto 103:106 po prodl., Philadelphia - Chicago 111:115 po prodl., San Antonio - Cleveland 99:95, Utah - Sacramento 101:103.

4. Denver 39 15 24 38,5
5. Minnesota 40 12 28 30,0