reklama

Bývalý kickboxer ochránil v Kolíně dívky před násilníky. Skončil ve vězení

Motivační video Ivana Jurčeviče
Bývalý chorvatský kickboxerský mistr světa dělá nočního strážného v jednom hotelu v Kolíně nad Rýnem. Na Silvestra loňského roku zachránil dvě ženy před opilými útočníky.

Kolín nad Rýnem – Měří 213 centimetrů a váží 130 kilogramů. Už tyto proporce budí respekt. Chorvat Ivan Jurčevič je navíc i pětinásobným kickboxerským světovým šampionem různých organizací. Sílu jeho paží pocítili během silvestrovského řádění v Kolíně nad Rýnem i čtyři sexuální násilníci.

Světová média jsou této události plná. Během silvestrovské noci napadly v Kolíně nad Rýnem stovky opilých násilníků dívky a ženy, které sexuálně obtěžovali. Náměstí tohoto německého města s dominantou katedrály svatého Petra se proměnilo v bojiště, kde ale rozhodně nevládla místní policie.

Násilníci narazili na obrovitého hlídače

Napadené ženy hledaly útočiště všude možně, mimo jiné i v pětihvězdičkovém hotelu Excelsior. "Několik dívek se snažilo u nás schovat. Samozřejmě jsem jim v tom nebránil. Některé ženy ubytované v hotelu si ještě předtím šly v průběhu večera zapálit před recepci a byly obtěžovány. Tak jsem jim musel domluvit, aby je nechali být," vypráví s odstupem dvou týdnů pro britský Daily Mail čtyřiačtyřicetiletý Jurčevič, který pracuje v hotelu coby vrátný.

Tato parta se s ústní domluvou ještě spokojila, čtyři útočníci, kteří při následném řádění vtrhli do hotelu za dvěma vybranými dívkami, už nikoliv. "Byly to nejspíše bankovní úřednice, neměly na sobě nic vyzývavého, prostě džíny a kabáty, a prosily mě, abych je ochránil," začal povídání historky, díky které následně dostal přezdívku "Hrdina Kolína".

"Ti čtyři mladíci kolem dvaceti let mi říkali, že jsou to jejich ženy, ať se do toho nepletu. Ten nejhlasitější z nich na mě vystartoval s rozbitou flaškou, sundal jsem ho kopancem do hrudníku. Druhý dopadl stejně po úderu pěstí. Třetí se zmohl jen na to, že si přetáhl prst přes krk a se slovy, že se vrátí a zabijí mě, společně s tím posledním utekl."

Chorvatský hrdina skončil na policii

Jurčevič, který je příležitostným hercem a bývalým členem chorvatského armádního komanda, následně pomohl další z žen přejít náměstí k autu, ve kterém na ni čekal její manžel.

"Co ti lidé předváděli, bylo ostudné. Před čtyřmi měsíci jsme je tady vítali, nyní byla jejich pověst zničena těmito chlípnými a opilými ubožáky, kteří nemají žádnou úctu k Německu a našim ženám," pokračoval dále v povídání obrovitý muž, který ale stejně skončil s pouty na rukou.

Důvod? Především fakt, že se dva dny po útocích přidal k občanským hlídkám (civilní stráži). "Od bezpečí v ulicích je policie, nikoliv občanské hlídky. Musíme zjistit, co se v Kolíně vlastně stalo. A musíme najít řešení. Momentálně máme v Německu 500 tisíc lidí, o kterých nevíme vůbec nic," obhajoval zatčení Jurčeviče místní policejní šéf Erich Rettinghaus. Je paradoxem, že sami policisté, kteří na místě zasahovali, přiznali, že nebylo v jejich silách násilníky zvládnout.

Na rozdíl od policie ale obyčejní lidé a zachráněné dívky chování bývalého chorvatského kickboxera ocenili na sociálních sítích, kde se stal okamžitě hrdinou.

reklama