reklama

Skandál u zeleného stolu. Mistr světa ve snookeru sázel i na své zápasy

Stuart Bingham Stuart Bingham autor: ČTK
Bývalý mistr světa Stuart Bingham byl shledán vinným ze sázení na snookerové zápasy a to včetně těch svých. Nyní ho tak čeká nucená pauza.

Praha - Mistr světa ve snookeru z roku 2015 Stuart Bingham má problém. Světová profesionální kulečníková a snookerová asociace (WPBSA) ho shledala vinným z porušení pravidel o sázení na zápasy. Jeho sázky zahrnovaly jak jeho vlastní utkání, tak souboje dalších profesionálních hráčů. 

Selby ukončil nadvládu O´Sullivana a je novým šampionem Selby ukončil nadvládu O´Sullivana a je novým šampionem Čtěte zde

Bingham za to byl potrestán pokutou 20 000 liber (572 920 Kč) a půlročním zákazem startu. Polovinu trestu ale dostal podmíněně, takže už za tři měsíce může znovu hrát.

"Je pro mě velké zklamání, když vidím takto vysoko postaveného hráče porušovat pravidla o sázení," prohlásil předseda světové organizace Jason Ferguson. "Stuart je skvělý hráč a nepochybuji o tom, že vždy hrál co nejlépe. Na tomto případu můžeme vidět, že neexistují žádné výjimky z pravidel, a to ani pro nejlepší," dodal. 

Rodák z Essexu si měl v posledních sedmi letech do sázek na snooker vsadit až 35 000 liber (přes milion korun). Bingham k sázení často používal falešné účty, takže WPBSA měla problémy zjistit, zda v daný okamžik vyhrál či nikoliv. 

Divadlo jménem karambol. Praha hostila evropský šampionát týmů, podívejte se Divadlo jménem karambol. Praha hostila evropský šampionát týmů, podívejte se Prohlédněte zde

"Hráči musí pochopit, že nemůžou sázet na snooker, a to ani pokud sami nijak nejsou zapojeni do zápasu. U každého hráče, u kterého zjistíme porušení těchto pravidel, bude následovat co nejpřísnější potrestání," uzavřel Ferguson.  

reklama