reklama

Bývalý šampion NBA Odom se po předávkování probral z kómatu

Lamar Odom v barvách Lakers. Lamar Odom v barvách Lakers. autor: ČTK
Jednou si nahoře, jednou zas dole. A bývalý vynikající basketbalový hráč NBA Lamar Odom je právě teď hodně dole. Po tom, co ho našli předávkovaného v jednou v Vegaských nevěstinců upadl do kómatu. Teď je již však při vědomí.

Las Vegas - Slavný americký basketbalista Lamar Odom v pátek procitl z kómatu; tři dny poté, co byl nalezen v bezvědomí v nevěstinci ve státě Nevada. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Pětatřicetiletý dvojnásobný vítěz NBA se dlouho potýká s drogovou závislostí. Předávkování léky a drogami také patrně bylo důvodem, proč byl v úterý hospitalizován v kritickém stavu.

"Odom na nemocniční posteli v pátek dopoledne promluvil a zdvihl palec na pozdrav," uvedla mluvčí basketbalistovy rodiny. V úterý byl někdejší hvězdný hráč nalezen v bezvládném stavu s krvácením z nosu a z úst, od té doby byl v nemocnici na přístrojích.

Šerif státu Nevada již dříve sdělil, že podle výpovědi člověka, který volal tísňovou linku, užil Odom kokain i několik pilulek na zlepšení potence. Šampion zámořské ligy s týmem Los Angeles Lakers přijel do nevěstince poblíž Las Vegas v sobotu večer, chtěl tam strávit čtyři dny.

Protože se nevešel do vrtulníku, do nemocnice ho dopravila sanitka. Podle lékařů mu selhávaly orgány.

Odom hrál NBA také za druhý losangeleský klub Clippers, Miami a Dallas. Tituly získal v letech 2009 a 2010. S americkou reprezentací dosáhl na zlato na MS 2010 v Turecku a z olympiády v Aténách o šest let dříve má bronz. Loni krátce zkoušel štěstí ve Španělsku, než ukončil kariéru.

Odom má za sebou bouřlivou minulost včetně zatčení za řízení pod vlivem omamných látek, trest v NBA za porušení drogové politiky a odvykací léčbu. V osobním životě se musel vypořádat se smrtí půlročního syna i bratrance či s rozvodem.

reklama