reklama

Bývalý světový rekordman na stovku přišel o talentovaného syna

Atletika - ilustrační foto Atletika - ilustrační foto autor: Reuters
Ve věku 26 let zemřel syn někdejšího světového rekordmana v běhu na 100 metrů Leroye Burrella Cameron. Ten stejně jako jeho otec uměl zaběhnout stovku pod deset sekund a v roce 2018 ho napodobil i triumfem na nejkratší trati na prestižním univerzitním šampionátu NCAA.

O jeho úmrtí informovala univerzita v Houstonu, za kterou závodil v letech 2013 až 2018 a v níž jeho otec působí jako trenér. Příčinu smrti škola ani atletova rodina nezveřejnila.

Cameron Burrell šel nadějně ve šlépějích otce. V roce 2012 byl členem vítězné sprinterské štafety na juniorském mistrovství světa, jeho osobní rekord měl hodnotu 9,93 z roku 2017 a stejný čas zaběhl i v následujícím roce, ve kterém skončil pátý na americkém šampionátu. Letos byl jeho maximem čas 10,35, s nedovolenou podporou větru ale běžel i 10,01. Uměl také skočit za osm metrů v dálce (806 cm).

Jeho otec Leroy Burrell má ve sbírce úspěchů zlatou olympijskou medaili ze štafety z her v Barceloně 1992 a dvakrát byl v týmovém závodě mistrem světa. V roce 1990 vyhrál stovku na Hrách dobré vůle. Jeho osobní rekord 9,85 z července 1994 byl tehdy světovým rekordem. V platnosti vydržel dva roky, než ho o setinu vylepšil Kanaďan Donovan Bailey. Olympioničkou byla i Cameronova matka Michelle Finnová-Burrellová, slavný Carl Lewis byl jeho kmotrem.

reklama