Celtics ovládli prodloužení a srovnali sérii s Miami

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 6. 2012 6:55
Basketbalisté Bostonu v prodloužení vyrovnali finálovou sérii Východní konference NBA s Miami Heat.
Lídři Miami LeBron James a Dwyane Wade neskrývali zklamání
Lídři Miami LeBron James a Dwyane Wade neskrývali zklamání | Foto: Reuters

Boston - Až prodloužení rozhodlo o vítězství Bostonu Celtics nad Miami Heat ve čtvrtém zápase finále Východní konference NBA. Domácí vyhráli poměrem 93:91 a srovnali tak sérii na 2:2.

Hráči Bostonu ovládli první polovinu zápasu, po dvou čtvrtinách totiž vedli o 14 bodů. Pak hosté srovnali krok a manko stáhli. Opět se na tom výrazně podílelo duo LeBron James a Dwyane Wade, kteří si připsali dohromady 59 bodů.

Po vypršen řádné hrací doby svítilo na světelné tabuli skóre 89:89, a tak se muselo nastavovat pět minut. V něm rozhodující dva body přidal Rajon Rondo a vyrovnal tak celou sérii.

Pátý zápas je na programu v noci na středu na palubovce Miami. Finálová série Západní konference mezi Oklahomou a San Antoniem je podobně vyrovnaná. Tam se o tom, kdo si vybojuje mečbol v tomto duelu, rozhodně v úterý nad ránem.