reklama

Centrem Prahy se proháněli šílenci na kolech, vyhrál Němec

FOTO Blázniví cyklisté obsadili historické centrum Prahy Prohlédněte si galerie z adrenalinového cyklistického závodu Prague Downtown, jehož účastníci se na kole řítili historickým centrem Prahy. Foto: CPA Eduard Erben
Úvodní ročník mezinárodního závodu horských kol ve sjezdu Prague Downtown se stal kořistí Němce Johannese Fischbacha. Nejlepší Čech byl těsně druhý.

Praha - Úvodní ročník mezinárodního závodu horských kol ve sjezdu Prague Downtown se stal kořistí Němce Johannese Fischbacha.

Na trati s přírodními i uměle vytvořenými překážkami v historickém centru metropole se mu na pouhých sedm setin sekundy přiblížil český jezdec Tomáš Slavík, který skončil druhý.

V dramatickém sobotním závodě, jenž přinesl i několik nebezpečně vypadajících pádů, prolétl Fischbach trasu vedoucí z Petřínského parku okolo Strahovského kláštera na Pohořelec za minutu a necelých sedm vteřin.

Slavík byl šťastný, i když dobržďoval a přišel o zlato

Slavík měl přes velmi těsnou porážku radost i ze druhé příčky. "Jsem moc spokojený s druhým místem. Ale uvědomuji si malé chybky v jízdě. Někdy jsem to trochu přetáhl a pak dobrzďoval, to mě možná stálo zlato," okomentoval svou jízdu Slavík.

Bronz připadl Mattu Walkerovi z Nového Zélandu, Kolumbijec Marcelo Gutierezz se musel spokojit s pozicí těsně pod stupni vítězů.

Mezinárodní závod horských kol ve sjezdu v Praze:

1. Fischbach (Něm.) 1:06,79, 2. Slavík (ČR) -0,07, 3. Walker (N. Zél.) -0,21, 4. Gutierrez (Kol.) -0,79, 5. Tejchman -1,04, 6. Prokop (oba ČR) -1,27.

reklama