Čermák s Dlouhým v Kitzbühelu na titul nedosáhli

3. 8. 2013 16:09
František Čermák a Lukáš Dlouhý ve finále turnaje v Kitzbühelu podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa.
František Čermák
František Čermák | Foto: Aktuálně.cz

Kitzbühel - Španělský tenista Marcel Granollers vyhrál turnaj v Kitzbühelu. Osmý nasazený hráč na rakouské antuce porazil ve finále 0:6, 7:6 a 6:4 Argentince Juana Mónaca a získal první letošní titul.

Barcelonský rodák, který je pátým deblistou světa, do prvního letošního finále vstoupil velmi špatně, v úvodní sadě nezískal ani game. Z kanára se však oklepal, druhý set vyhrál v tie-breaku 7:3 a v tom rozhodujícím vedl už 5:2.

Pak sice při soupeřově podání promarnil vedení 40:0 a dovolil Mónacovi snížit až na 4:5, ale v desáté hře znovu získal protivníkův servis a přidal do sbírky čtvrtý singlový titul. Čekal na něj bezmála dva roky, naposledy uspěl v říjnu 2011 v hale ve Valencii, kde ve finále rovněž porazil Mónaca.

Ve čtyřhře nepotvrdili roli nasazených jedniček čeští tenisté František Čermák a Lukáš Dlouhý a na deblový titul nedosáhli. Ve finále podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa.

Německý pár se v úvodní sadě dostal do vedení 3:1, ale Češi srovnali krok. V desátém gamu však selhal při podání Dlouhý a dvojchybou při setbolu poslal soupeře do vedení.

Druhá sada byla vyrovnaná do stavu 3:3. Pak získali Emmrich s Kasem tři hry za sebou a po 62 minutách se radovali z turnajového titulu.