reklama

Černý den: zemřel hráč NBA, bývalý profesionální cyklista i mladý plochodrážník

autor: Aktuálně.cz
Pátek 28. května se zapíše do sportovní historie hned třemi tragédiemi.

Praha - Pátek 28. května se zapíše do sportovní historie hned třemi tragédiemi. Basketbalista Bryce Dejean-Jones z týmu New Orleans Pelicans zemřel po střelné ráně do břicha, kterou utrpěl, když se v noci na dnešek dobýval do cizího bytu v Dallasu.

Bývalý španělský cyklista David Caňada zemřel ve věku 41 let na následky zranění, která utrpěl při pádu během závodu rekreačních jezdců a 18letý polský plochodrážník Krystian Rempala podlehl následkům zrněním hlavy ze závodu domácí extraligy

Policie třiadvacetiletého hráče NBA Dejeana-Jones našla v tratolišti jeho vlastní krve, v nemocnici už mu lékaři život zachránit nedokázali. Podle výpovědi obyvatele bytu basketbalista vykopl zhruba ve tři hodiny ráno dveře a vešel dovnitř. S mužem, který na něj poté, co vstoupil do jeho ložnice, vystřelil, se podle všeho neznal.

Dejean-Jones v této sezoně odehrál za Pelicans 14 zápasů. Po dvou krátkodobých kontraktech podepsal s New Orleans tříletou smlouvu.

Někdejší cyklistický profesionál Caňada, který ukončil aktivní kariéru v roce 2009, spadl podle listu Heraldo po kolizi s jiným závodníkem na hlavu.

Rodák ze Zaragozy vystřídal během silniční kariéry dresy stájí ONCE, Mapei-Quick Step a Saunier Duval. Největší úspěch oslavil v roce 2006, kdy vyhrál etapový závod Kolem Katalánska.

Rempala hájící barvy plochodrážníků Unie Tarnov utrpěl minulý víkend vážné zraněné hlavy ve druhé jízdě závodu na oválu týmu Rybnik. Po tvrdé kolizi mu spadla přilba a hlavou narazil na hrazení v první zatáčce.

Následkem toho si vážně poranil halvu a i přes veškerou péči specialistů svůj boj o život prohrál. Sedmé kolo nejvyšší polské soutěže naplánované na neděli, bylo okamžitě odvoláno.

reklama