reklama

Češi jdou do finále Davis Cupu v nejsilnější sestavě

Takto se ze zisku Davisova poháru Češi radovali loni. Zvládnou uspět ve finále i tentokrát? Takto se ze zisku Davisova poháru Češi radovali loni. Zvládnou uspět ve finále i tentokrát? autor: CPA - Eduard Erben
Do listopadového finále Davisova poháru nominoval nehrající kapitán Jaroslav Navrátil Berdycha, Rosola, Štěpánka a Hájka.

Praha - Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jan Hájek. To je kvarteto, které bude ve finále Davisova poháru v Srbsku usilovat o obhajobu titulu.

Oproti loňskému finále proti Španělsku nehrající kapitán Jaroslav Navrátil provedl jednu změnu - Iva Mináře nahradil Jan Hájek.

Naopak opomenut zůstal Jiří Veselý, aktuálně čtvrtý nejlepší český singlista, který je v žebříčku ATP o 22 míst výše než Hájek.

"Sestava je nejlepší, jaká mohla být," oznámil kapitán Navrátil telefonicky z Kanárských ostrovů na dnešní tiskové konferenci v Praze. "Jirka Veselý měl dvě zranění nohy a ještě nebude hrát dva turnaje."

Srbové hledají dvojku

Srbskou jedničkou zřejmě bude druhý hráč světa Novak Djokovič, ale za ním mají fináloví soupeři problém. Dvojkou by měl být 28. hráč žebříčku ATP Janko Tipsarevič, který aktuálně léčí zraněnou nohu.

Viktora Troického (77. místo) Srbové nemůžou povolat kvůli trestu za doping, takže se počítá s deblistou Nenadem Zimonjičem a 136. hráčem světa Dušanem Lajovičem. Srbsko musí nominací oznámit nejpozději ve středu.

Češi už v DC vyhráli osm zápasů za sebou. Letos do finále postoupili po výhrách ve Švýcarsku, kde zařídili body Berdych s Rosolem, v Kazachstánu úřadoval Rosol a bod přidal Hájek a v semifinále doma nad Argentinou uspěli Berdych a Štěpánek.

Třetí české finále za posledních pět let

Tenisté loni získali po vítězství v pražské O2 areně nad Španělskem slavnou stříbrnou mísu poprvé po 32 letech. Ve finále jsou potřetí za uplynulých pět let.

Letošní klání o titul nejlepšího tenisového družstva planety se uskuteční v Bělehradě 15. - 17. listopadu, tedy týden po skončení Turnaje mistrů. Hrát by se mělo na tvrdém povrchu RuKort Hard.

reklama