Češi na MS v lakrosu skončili ve skupině druzí

ČTK
19. 7. 2006 8:47
Čeští reprezentanti porazili na mistrovství světa v lakrosu Nizozemsko 19:9 a obsadili konečné druhé místo v oranžové skupině za svým přemožitelem Německem.

Mužstvo se dnes utká v prolínací části soutěže s Itálií o účast ve skupině o 9. až 12. místo. Nejlepším střelcem českého týmu v posledním zápase ve skupině byl Gregory Hubschmann, který dal soupeři pět gólů. Pavel Došlý a Brian Hubschmann přidali po čtyřech. Češi už v první čtvrtině Nizozemce jasně přehráli 7:0, sami pokryli nebezpečné střelce a nepustili je do vážnější akce.

Soupeř se gólově prosadil až po další české trefě, ale druhou část prohrál o další tři branky. V následující čtvrtině naopak český tým polevil a vstřelil dokonce o gól méně než soupeř, v závěru byla situace opačná.

Na jeden z tvrdých zákroků soupeře doplatil těsně před koncem obránce Dalibor Klíma, ale podle manažera týmu Ondřeje Miky se podezření na zlomenou klíční kost po vyšetření nepotvrdilo.

V elitní modré skupině tým USA nezaváhal ani proti Japonsku a postoupil přímo do semifinále. Další tři týmy z nejlepší skupiny budou o účast mezi čtyřkou bojovat s vítězi zbývajících skupin - Kanada s Finskem, Irokézové s Německem a Australané s Iry.

Výsledek: Oranžová skupina: Česká republika - Nizozemsko 19:9 (7:0, 6:3, 3:4, 3:2), Kor. republika - Nový Zéland 8:7. Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Česká republika, 3. Nizozemsko, 4. Kor. republika, 5. Nový Zéland. Modrá skupina (elitní): USA - Japonsko 21:2, Irokézové - Austrálie 12:10, Kanada - Anglie 17:9. Konečné pořadí: 1. USA, 2. Kanada, 3. Irokézové, 4. Austrálie, 5. Anglie, 6. Japonsko.