21. 3. 2010 12:29
Ze zlata se radovali Rakušané
Rakušané včetně Gregora Schlierenzauera se mohli radovat
Rakušané včetně Gregora Schlierenzauera se mohli radovat | Foto: Reuters

Planica - České družstvo obsadilo na mistrovství světa v letech na lyžích páté místo a o jednu příčku vylepšilo předloňský výsledek. S velkým náskokem vyhráli poslední skokanský závod sezony v Planici Rakušané před Nory a Finy.

Kvarteto Lukáš Hlava, Jan Matura, Borek Sedlák a Antonín Hájek od úvodních skoků bojovalo o pátou příčku s domácím Slovinskem. Vyrovnaný tým neměl ani jeden výkon pod 180 metrů, přestože se nelétalo tak daleko jako v soutěži jednotlivců.

Perfektně vyšel druhý pokus Hlavovi, jehož 203,5 metru znamenalo definitivní posun na pátou příčku. Český letecký rekordman Hájek vše potvrdil skokem dlouhým 205,5 metru.

Čtěte dále: Zlato pro Ammanna, Hájek má český rekord 236 metrů

Suverénní Rakušané se dostali do vedení po druhém skokanovi a náskok neustále navyšovali.

V sestavě Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Martin Koch a Gregor Schlierenzauer porazili v součtu druhé Nory o 99,1 bodu. Stříbrný ze závodu jednotlivců Schlierenzauer uzavřel sezonu nejdelším skokem dne 231 metrů.

Souboj o bronz pokazil Polákům výpadek Lukasze Rutkowského, Adam Malysz už velký náskok Finů ani letem dlouhým 213,5 metru nesmazal.