Češi skončili na MS v letech šestí v družstvech, vyhráli Norové

17. 1. 2016 16:19
Čeští skokani na lyžích skončili šestí v soutěži družstev na mistrovství světa v letech na rakouském Kulmu. Kvarteto ve složení Tomáš Vančura, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka zaostalo o 449,3 bodu za vítěznými Nory.
Češi berou na MS v letech šesté místo
Češi berou na MS v letech šesté místo | Foto: Reuters

Bad Mitterndorf (Rakousko) - Čeští skokani na lyžích skončili šestí v soutěži družstev na mistrovství světa v letech na rakouském Kulmu. Kvarteto ve složení Tomáš Vančura, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka zaostalo o 449,3 bodu za vítěznými Nory, kteří se vrátili na trůn v této disciplíně po deseti letech a zlato získali potřetí v historii. Druhé skončilo Německo a třetí byli obhájci titulu Rakušané.

Z českých reprezentantů přeletěl dvoustovku jen Vančura, a to ve 2. kole výkonem 202,5 metru. Jinak skokani nejčastěji atakovali 160 metrů a od začátku zaostávali za pěticí výběrů před nimi. Výkony jen 156,5 a 154,5 zklamal Koudelka.

Norové od začátku kráčeli za výhrou a ve všech osmi pokusech překonali dvě stě metrů, nejdále z nich dolétl Kenneth Gangnes (219,5 m). Spolu s ním si zlato na krk pověsili Anders Fannemel, Daniel Andre Tande a Johann Andre Forfang.

Nejdelší pokus ze všech předvedl v soutěži družstev čerstvý mistr světa a rekordman můstku Peter Prevc (238 m) a Slovincům pomohl ke čtvrtému místu.

Soutěž družstev se v letech na lyžích koná od roku 2004 a poznala jen dva vítězné státy. Třikrát vyhráli Norové i Rakušané. Předloni v Harrachově se kvůli počasí neskákalo.

Za dva roky se šampionát uskuteční v německém Oberstdorfu.