reklama

Češi touží po postupu. V zápase pravdy má důvěru Rosol

Lukáš Rosol musí konečně potvrdit roli týmové jedničky. V neděli dostane důvěru v zápase o všechno. Lukáš Rosol musí konečně potvrdit roli týmové jedničky. V neděli dostane důvěru v zápase o všechno. autor: Dalibor Sosna
V Ostravě se dnes rozhodne o postupujícím do druhého kola Davisova poháru. V zápase pravdy, který Češi musí vyhrát, nastoupí od 13:30 proti Bernardu Tomicovi Lukáš Rosol.

Ostrava - Nesmířili se s prohrou a bojují dál. Senzační obrat v deblu oživil naděje na postup českých tenistů do druhého kola Davisova poháru. Za stavu 1:2 rozhodnou o postupujícím dnešní souboje týmových jedniček a dvojek. 

"Včerejší výsledek hodně změnil. Zůstáváme ve hře a neřekli jsme poslední slovo, ještě se porveme o postup," slíbil kapitán týmu Jaroslav Navrátil, který měl zároveň v podstatě jasno o sestavě. V klíčových soubojích vsadí na zkušenosti.

Hrát tak dnes bude Lukáš Rosol a po něm v případě nerozhodnutého stavu Jiří Veselý.

Deník Aktuálně.cz bude zápasy sledovat v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Zápas pravdy sehraje Rosol

Rosol ve 13:30 otevře program dne v souboji s jedničkou soupeře Bernardem Tomicem, to bude zápas pravdy. Až po něm bude v případě Rosolova vítězství o postup v rozhodujícím pátém zápase hrát Jiří Veselý. Dosud je v programu zapsaný jako jeho soupeř osmnáctiletý Thanasi Kokkinakis, Australané ale v případě boje o vše nejspíš proti Veselému nasadí Lleytona Hewitta.

Pokud Rosol, případně po něm Veselý prohrají, budou hrát Češi poprvé po čtyřech letech pouze baráž o udržení v elitní skupině Davis Cupu.

"Doufám, že Lukáše Rosola naše sobotní vítězství v deblu nakopne," věří Navrátil, protože Rosol v tuto chvíli, přiznejme si, není zrovna v nejlepším psychickém rozpoložení. 

Natěšený Rosol si to musí srovnat v hlavě

Po omluvenkách Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka na něj spadla zodpovědnost týmové jedničky, v pátečním duelu s Thanasi Kokkinakisem ale selhal a ztratil první bod v zápase, ve kterém vedl 2:0 na sety a 5:4 při vlastním podání, což si poté hodně vyčítal. 

"Je to má chyba, měl jsem ten zápas vyhrát 3:0," omlouval se sklíčený Rosol po zápase spoluhráčům i fanouškům.

Byla to Rosolova již šestá prohra ze sedmi duelů, ke kterým v letošním roce nastoupil, která ještě více prohloubila jeho letošní herní i výsledkovou krizi. Od kapitána přesto dostává důvěru znovu. Zejména kvůli zkušenostem, které v dosavadní kariéře i v Davisově poháru na rozdíl od ostatních v českém týmu nasbíral.

"Hrál v pátek dva a půl setu vynikající tenis, takže doufám, že ho nakopne to, že viděl v sobotu kluky, jak dělají bod. Natěšený Rosol je, jen si to musí srovnat v hlavě. Protože jeho výhru teď potřebujeme," řekl Navrátil v sobotu.

Rosol musí být trpělivý

"S Tomicem to bude úplně jiná hra. On umí měnit tempu a jestli Rosol nebude trpělivý, může to být chyba na chybě. Ještě si na to večer sedneme," doplnil kapitán.

Lukáš Rosol (31. muž světového žebříčku) a Bernard Tomic (38. v žebříčku ATP) se na kurtech potkají poprvé v kariéře. 

reklama