reklama

Češi v kvalifikaci French Open zářili, vypadla jen Plíšková

Jan Hernych je blízko další účasti v hlavním pavouku French Open. Jan Hernych je blízko další účasti v hlavním pavouku French Open. autor: Reuters
Středeční výsledky kvalifikace French Open.

Paříž – Hned pět českých tenistů zasáhlo ve středu do kvalifikačních bojů o druhý grandslamový turnaj sezony – French Open. A hned kvartet se dostal do dalšího kola. Pro přímý postup do hlavní fáze turnaje je třeba vyhrát celkem tři duely.

V mužském pavouku se povedlo už do zmíněného posledního souboje postoupit pětatřicetiletému českému veteránovi Janu Hernychovi, který zdolal Španěla Daniela Muňoze. V sobotním kvalifikačním finále si to rozdá se Švédem Christianem Lindellem, dvoustým hráčem světa. Oba se ještě na okruhu ATP dosud nepotkali.

Mezi ženami slaví postup do semifinále trojlístek Andrea Hlaváčková, Renata Voráčová a Barbora Krejčíková. Naopak Kristýna Plíšková – nejvýše nasazená z českých tenistek – končí. Prvně jmenovaná startovala na French Open dvakrát, Voráčová jednou (2011), pro Krejčíkovou by byl postup premiérou.

Především druhé dvě jmenované ale mají hodně těžký los – jednatřicetiletou Voráčovou čeká nejvýše nasazená hráčka kvalifikace, Brazilka Teliana Pereirová, o dvanáct let mladší Krejčíkovou pak devítka – Španělka Lourdes Domínguezová Linová.

Kvalifikace na tenisový grandslamový turnaj French Open:

Muži - 2. kolo: Hernych (ČR) - Muňoz (28-Šp.) 3:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Ženy - 1. kolo: Hlaváčková (ČR) - K. Kučová (14-SR) 6:3, 6:0, Voráčová (ČR) - Panovová (Rus.) 7:6 (7:3), 6:2, Krejčíková (ČR) - Bottová (Peru) 6:2, 6:2, Dabrowská (Kan.) - Kristýna Plíšková (8-ČR) 6:4, 6:4.

reklama