České basketbalistky před OH porazily Rusko i podruhé

17. 7. 2012 22:10
České basketbalistky v posledním přípravném duelu před odletem do Londýna na olympijské hry zvítězily podruhé nad Ruskem 57:48.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Jindřichův Hradec - České basketbalistky ukázaly, že pondělní vítězství nad Ruskem nebyla náhoda. V posledním přípravném duelu před odletem do Londýna na olympijské hry zvítězily nad mistryněmi Evropy i podruhé.

Oproti pondělnímu duelu začaly Češky několika chybami a první body tak zaznamenala až Kateřina Elhotová zásluhou trestných hodů po pěti minutách hry. Jenže ruské vedení o osm bodů bylo záhy smazáno a hrálo se poměrně vyrovnané utkání.

Rusky však měly stále mírně navrch. A to především zásluhou vydařených clon a kombinací do lehkých pozic zpod koše. Klíčová pasáž ale přišla v polovině třetí čtvrtiny, kdy se Češky vypjaly k mohutnému náporu.

Výrazně zlepšily do té doby chvílemi nedůraznou obranu a Rusky pět minut nedaly ani bod. Výsledkem byla česká šňůra 10:0 a vedení o osm bodů.

Vítězství i bez kapitánky Horákové

Když pak v závěru třetí desetiminutovky daly po trojce Eva Vítečková a Elhotová, šly Češky do poslední částí s náskokem devíti bodů. Třetí čtvrtinu celkem vyhrály 20:7.

V závěrečné desetiminutovce pak kralovaly obě obrany. Rusky se zásluhou trojky nejlepší hráčky posledního mistrovství Evropy Jeleny Daniločkinové dostaly na dostřel čtyř bodů.

Češky ale závěr zkušeně zvládly, přestože se musely obejít bez kapitánky Hany Horákové, která čtyři minuty před koncem utržila při souboji krvavé zranění.

Zastoupila jí však střelecká hvězda Vítečková, která dala v posledních dvou minutách dvě trojky a definitivně rozhodla o vítězném loučení před odjezdem do Londýna.

Pro basketbalistky však nešlo o poslední test před ostrým startem do olympijského turnaje. Přímo v dějišti her sehrají generálku proti Kanadě.

Výsledek přípravného utkání:

ČR - Rusko 57:48 (12:16, 23:27, 43:34)

Nejvíce bodů: Vítečková 20, Burgrová 8, Elhotová 7 - Grišajevová a Vieruová po 9, Daniločkinová 7. Fauly: 14:19. Trestné hody: 17/12 - 14/10. Trojky: 5:2. Diváci: 800.