reklama

České beachvolejbalistky postoupily v Haagu do osmifinále

Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou autor: Milan Kammermayer
Oba české páry na turnaji v Haagu potvrdily roli nasazených a postoupily do play off.

Haag - Obě dvojice českých plážových volejbalistek postoupily na halovém turnaji Světového okruhu v Haagu do sobotního osmifinále a na úvod sezony obsadí nejhůře deváté místo. První nasazené Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou ve skupině neztratily ani set, turnajové dvojky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou postoupily z prvního místa po dvou výhrách 2:1.

Nausch Sluková s Hermannovou hrály o prvenství proti Sandře Ittlingerové a Kim Behrensové z Německa a po dvou vyrovnaných koncovkách zvítězily 27:25, 24:22. "Barča hrála super na bloku, Makča v poli a na servisu. I když holky německý dost kousaly, obzvlášť takhle po ránu, tak jsme je spolu nakonec umordovaly," napsaly české hráčky na facebooku.

Hoidarová Kolocová a Kvapilová zdolaly v rozhodující třetí sadě Polky Kingu Kolosiňskou a Katarzynu Kociolekovou 15:13. Další soupeřky českým volejbalistkám určí večerní zápasy 1. kola play off.

Odpoledne budou o postup do vyřazovací části usilovat také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. Proti českému páru, který musel pod střechou v Haagu nejprve projít kvalifikací, nastoupí Australané Christopher McHugh a Damien Schumann.

Vybojovaná výhra 2:0 (27:25,24:22) nad Němkami nám zaručuje postup z prvního místa rovnou do druhého kola na #delabeachopen a nejhůře dělené 9.místo.👊🏻🇨🇿 Barča hrála super na bloku, Makča v poli a na servisu a i když holky německý dost kousaly, obzvlášt takhle po ránu😤, tak jsme je spolu nakonec umordovaly👭. Zítřejšího soupeře se dozvíme až později odpoledne. Děkujeme za podporu 😘 Maki&Bára Good news💪🏻🇨🇿 2: 0 (27: 25,24: 22) win against German girls guarantees us the first place in our pool and we go straight into the second round here at #delabeachopen !! Bara played super on the block, Maki in defence and on service and although the German girls gave us really hard time we fought together and brought the game into the happy end for us. Thank you for your support😘 Maki & Bara

Zveřejnil(a) Sluková & Hermannová - Czech Beachvolleyball Team dne 05. Leden 2018

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Haagu (hala):

Ženy:

Skupina A: Nausch Sluková, Hermannová (1-ČR) - Ittlingerová, Behrensová (17-Něm.) 2:0 (25, 22).

Skupina B: Hoidarová Kolocová, Kvapilová (2-ČR) - Kolosiňská, Kocioleková (15-Pol.) 2:1 (17, -15, 13).

Muži:

Skupina G: 17:30 Perušič, Schweiner (26-ČR) - McHugh, Schumann (10-Austr.).

reklama