reklama

Petrásek bude dál trénovat běžce na lyžích, tým omládne

Miroslav Petrásek. Miroslav Petrásek. autor: ČOV/Václav Mudra
Trenér Miroslav Petrásek bude u české reprezentace běžců na lyžích pokračovat jako reprezentační trenér i v další sezoně.

Praha - Trenér Miroslav Petrásek se rozhodl, že bude u běžců na lyžích pokračovat jako reprezentační trenér i v další sezoně, a jeho záměr ve středu odsouhlasila svazová rada úseku.

Původně hovořil o tom, že po olympijských hrách v Soči skončí, nakonec svůj úmysl přehodnotil a podepsal smlouvu na další rok. Výhledově by u nově se rodícího týmu chtěl pracovat až do olympijských her v roce 2018 v Koreji.

Tým běžců na lyžích se omladí. V kariéře budou pokračovat Lukáš Bauer, Martin Jakš a Aleš Razým, nově jsou zařazeni do reprezentace Jakub Gräf, Petr Knop a Jakub Kordač. Do A-týmu se nevešli olympionici Dušan Kožíšek a Petr Novák, kariéru po sezoně ukončil Jiří Magál. "Měl bych zájem kvůli těm mladým s týmem pracovat i dál, ale bude záležet, jak to dokážu dát dohromady, jaké budou výsledky," řekl ČTK Petrásek.

Místo v Dukle nevyšlo

Petrásek počítal s tím, že bude mít po sezoně místo ve vedení Dukly, z čehož ale sešlo, proto se rozhodl zůstat u lyžování jako kouč. "Padalo v úvahu i to, že budu trénovat mládežníky," prozradil. "Jsou tam tři noví závodníci, což je velká změna, přinesou do týmu novou atmosféru," věřil trenér.

Po olympijské sezoně nebude mít běžecký tým k dispozici tolik peněz jako loni, příprava tudíž bude z velké části probíhat v Česku. "Změny budou s důrazem na kvalitní trénink. Asi trochu přitvrdíme," přemítal kouč. Příští týden začne rovněž dojednávat podmínky spolupráce se servisním týmem. "Mám schůzku s Honzou Pešinou," uvedl Petrásek.

Nová nominační kritéria

Hovořit bude nyní se všemi závodníky i s Bauerem, který bude nejspíš opět trénovat s německým týmem. "Začneme dojednávat spolupráci. Chce sportovat dál, vím, že je schopen se připravit, a věřím tomu, že dohodu najdeme," řekl Petrásek.

Hlavní změnou bude lednové mistrovství republiky a jasně daná nominační kritéria. Aby nedošlo k rozepřím, které Petrásek měl s Martinem Koukalem, jenž se věnoval dálkovým běhům a chtěl do nominace na olympijskou padesátku. Do týmu se nakonec nedostal. "Jasně stanovím kritéria a vysvětlím to lidem. Aby nedošlo ke konfrontaci," plánoval.

reklama