České házenkářky na závěr ME schytaly výprask od Švédska

13. 12. 2012 17:29
České házenkářky prohrály i svůj poslední duel na mistrovství Evropy. Švédkám podlehly o devět branek.
Švédské reprezentantky dokázaly zápas s Češkami zvrátit.
Švédské reprezentantky dokázaly zápas s Češkami zvrátit. | Foto: Reuters

Bělehrad - České házenkářky prohrály i svůj závěrečný duel ve čtvrtfinálové skupině letošního mistrovství Evropy. Ve čtvrtek podlehly Švédkám 26:35.

Na turnaji české reprezentantky celkové dvanácté místo, nicméně pro svěřenkyně kouče Jana Bašného byl úspěch už postup na šampionát, natož pak nečekaný postup ze základní skupiny.

Vyrovnaná přestřelka v první půli

Utkání začalo gólovou smrští na obou stranách, i když mírné vedení udržovaly až do 15. minuty Češky. Jenže poté postihla tým střelecká krize, která vyústila v šestiminutový půst.

Stav se tak přehoupl na stranu Švédek, ale ani ony nedokázaly náskok udržet. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného skóre 14:14.

Ztracený náskok a rychlý obrat

Zkraje druhé půle Češky vedly po brance Černé už 18:15, poté však přišla klíčová pasáž zápasu. Seveřanky manko rychle smazaly a během několika minut vývoj úplně obrátily.

Rozhozené Češky se už na odpor nezmohly, a rozjeté Švédky tak mohly závěr proměnit ve svou exhibici.

Mistrovství Evropy v házené žen:

Osmifinálová skupina I:

ČR - Švédsko 26:35 (14:14)
Rozhodčí:
Florescuová, Dutaová (obě Rum.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3. Vyloučení: 1:3.

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 4, Keclíková 2, Chrenková 7/2, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová 4, Černá 3, Vítková 1, Hrbková, Martínková, Štěrbová 4, Selucká 1.

Nejvíce branek Švédska: Fogelströmová 7, Gulldenová 6.

1. Norsko 4 4 0 0 107:89 8
2. Srbsko 4 2 1 1 106:101 5
3. Švédsko 5 2 1 2 127:127 5
4. Dánsko 4 2 0 2 113:113 4
5. Francie 4 2 0 2 94:97 4
6. ČR 5 0 0 5 121:141 0