České plavkyně jsou na ME ve finále polohové štafety

22. 5. 2016 11:55
Simona Baumrtová
Simona Baumrtová | Foto: Milan Kammermayer

Londýn - České plavkyně se na mistrovství Evropy v Londýně probojovaly do finále polohové štafety na 4x100 metrů. Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená a Anna Kolářová dosáhly v dnešních dopoledních rozplavbách pátého nejlepšího času. Nejrychlejší byly Švédky, za kterými české kvarteto zaostalo o 1,26 sekundy.

V mužském polohovém závodu na 400 metrů unikl postup do finále Pavlu Janečkovi, který obsadil v rozplavbách dvanácté místo. Od účasti v bojích o medaile ho dělila více než sekunda.

Kromě štafety se odpoledne na závěr šampionátu představí ve finále také Petra Chocová, kterou čeká závod na 50 m prsa. Kontinentální šampionka na této trati z roku 2012 postoupila do bojů ze semifinále sedmým časem.