reklama

České plážové volejbalistky jsou v Baku ve čtvrtfinále

Martina Jakubšová na Evropských hrách v Baku 2015 Martina Jakubšová na Evropských hrách v Baku 2015 autor: Reuters
Český plážový volejbal má dvojnásobné zastoupení v osmifinále ženského turnaje na Evropských hrách v Baku.

Baku - České plážové volejbalistky Karolína Řeháčková s Eliškou Gálovou postoupily do čtvrtfinále Evropských her v Baku. V podvečer je mohou napodobit Diana Žolnerčíková s Martinou Jakubšovou, které již dnes uspěly v 1. kole play off a osmifinálový zápas je čeká od 19 hodin.

Řeháčková s Gálovou, které utvořily pár speciálně pro tento turnaj, postoupily do osmifinále přímo z prvního místa v základní skupině. V boji o postup mezi poslední osmičku porazily španělskou dvojici Ester Riberaová, Amaranta Fernándezová 2:1 na sety.

"Rozhodla naše bojovnost a to, že se nám podařilo zpřesnit balony, s čímž jsme měly na začátku velký problém, protože hodně foukalo," řekla Řeháčková. "Dodalo nám sebevědomí, že jsme byly už ve druhém kole a nemusely jsme dnes hrát jeden zápas navíc," doplnila Gálová.

Druhou výhru v mužském turnaji si připsali Přemysl Kubala a Jan Hadrava, kteří porazili tureckou dvojici Selcuk Sekerci, Hasan Mercer, a mají tak jistý postup do play off. Robert Kufa a Jan Dumek svůj druhý duel nezvládli a se Švýcary Marcem Krattigerem a Sebastienem Chevallierem prohráli.

Nedařilo se stolní tenistce Renatě Štrbíkové, která ve 3. kole nepotvrdila roli papírové favoritky a prohrála se Slovenkou Evou Ódorovou. V kvalifikaci skončil sportovní střelec Ondřej Rozsypal, jenž byl 26. v malorážce vleže. V cyklistické časovce se představili Roman Turek (22.), Josef Černý (31.) a Zuzana Neckářová (27.).

V Baku se dnes rozehrála i mužská část turnaje, Přemysl Kubala s Janem Hadravou i Jan Dumek s Robertem Kufou zvládli ú...

Posted by Český volejbalový svaz on Wednesday, June 17, 2015
reklama