Česko září na MS v inline hokeji. O zlato budou hrát muži i ženy

12. 7. 2019 22:19
Čeští inline hokejisté porazili na mistrovství světa organizace FIRS ve Španělsku v semifinálovém utkání Kanadu těsně 3:2. V sobotu od 22 hodin budou usilovat o uhájení místa na trůnu proti vítězi zápasu mezi USA a Francií. Úspěšné byly rovněž hokejistky, které porazily Itálii 3:1. Také je čeká v sobotu bitva o zlato.
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: FIRS, Roberta Strazzabosco

Sen o úspěšné obhajobě žije dál i přesto, že Kanaďané po odehrání tří minut měli na své straně velmi překvapivě dvoubrankový náskok. Zajistil jim ho dvěma góly v rozmezí 31 vteřin Thomas Woods.

Důležité pro další vývoj bylo, že Čechům se podařilo ještě do přestávky vyrovnat. O smazání manka se postarali Marek Loskot a Jakub Cik. Jejich góly dělila minuta a půl.

Výborně chytající gólmani Dominik Frodl a Lane Hartwell pak dlouho drželi vyrovnaný stav 2:2. Na začátku 36. minuty rozhodl Tomáš Rubeš. Češi v závěru přestáli šance Kanady na vyrovnání při power play a opět po roce mohli oslavit postup do finále.

Soupeřkami českých hokejistek budou Američanky, které přemohly domácí výběr 5:1. Duel, který začne ve 20 hodin, bude reprízou loňského finále, v němž Češky těsně prohrály.

Do semifinálového souboje šly české hráčky v roli velkých favoritek, o postupu ale rozhodly až v závěru. Ve 13. minutě sice otevřela skóre Michaela Jančová, jenže soupeřky před polovinou druhého dějství vyrovnaly. Vítězný gól dala v 37. minutě kapitánka Kateřina Mrázová a výhru pak ještě v posledních vteřinách pojistila Karolína Kovářová.